Strona główna Sport Inne Zimowa Olimpiada również w Świdnicy!

Zimowa Olimpiada również w Świdnicy!

1

Spore wyróżnienie spotkało Świdnicę, która będzie jednym z miast organizujących Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych. Zawody zostaną rozegrane w kilku dolnośląskich miastach w dniach 15-28 lutego 2016 roku. Organizacja imprezy została powierzona województwu dolnośląskiemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

lodo 419

Ministerstwo dofinansuje imprezę kwotą 1,6 mln zł, a samorząd województwa dolnośląskiego dołoży 400 tys. zł. Zawody zostaną przeprowadzone we współpracy z dolnośląskimi gminami oraz okręgowymi zimowymi związkami sportowymi. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest największą imprezą sportu młodzieżowego i posiada rangę Mistrzostw Polski Juniorów. Na starcie pojawi się blisko tysiąc zawodników startujących w następujących dyscyplinach: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie: tor długi i short track, narciarstwo: alpejskie, skoki i kombinacja norweska, biegi, saneczkarstwo, a także snowboard.

W Świdnicy rozegrane zostaną trzy dyscypliny: curling, łyżwiarstwo figurowe i short track, pozostałe w Dusznikach-Zdrój, Stroniu Śląskim, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Lubawce i Krynicy-Zdrój. Ze względów organizacyjnych i infrastrukturalnych zawody w łyżwiarstwie szybkim na torze długim oraz hokeju na lodzie zostaną rozegrane poza terenem Dolnego Śląska. Prawdopodobnie padnie na Tomaszów Mazowiecki (łyżwiarstwo szybkie na torze długim) i Sosnowiec (hokej).

/opr. MDvR/