Strona główna Bez kategorii Wybory parlamentarne rozpoczęte

Wybory parlamentarne rozpoczęte

0

Lokale wyborcze otwarte, rozpoczęło się głosowanie na posłów i senatorów. Wybory potrwają od 7.00 do 21.00. Świdniczanie głosy będą oddawać w 23 miejscach, lokale utworzono także w szpitalu Latawiec i areszcie Śledczym. W Świdnicy uprawnionych do głosowania jest 47 036 mieszkańców.

wybory (11)

Wszystko poszło zgodnie z planem i 24  lokale są już otwarte, a ostatni – w szpitalu, będzie czekał na wyborców od 11.00.

SPRAWDŹ, GDZIE GŁOSUJESZ! KLIKNIJ!

Głosować może każda uprawniona osoba, która najpóźniej w dniu wyborów ukończyła 18 lat. Na głosowanie trzeba zabrać dokument ze zdjęciem – paszport, dowód osobisty albo prawo jazdy. Na białej karcie, która ma formę książeczki, są nazwiska kandydatów do sejmu. By głos był ważny, należy postawić znak X tylko w jednej kratce przy jednym, wybranym nazwisku. Podobnie z wyborem senatora – znak X trzeba postawić w kratce przy jednym, wybranym nazwisku. Karta do głosowani na senatora ma żółty kolor.

Po raz pierwszy od lat głosy świdniczan będą brane pod uwagę w pierwszych powyborczych sondażach. Ankieter grupy badawczej IPSOS zbiera informacje przy lokalu wyborczym nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 1).

W Świdnicy dla osób niepełnosprawnych zapewniony zostanie darmowy przejazd z miejsca zamieszkania do wskazanego lokalu wyborczego i z powrotem do domu. Aby z niego skorzystać, należy w dniu wyborów zadzwonić w godzinach od 12:00 do 17:00 pod numer telefonu: 74/8562823. Czas dowozu będzie oczywiście uzależniony od liczby oczekujących osób – informuje Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy.