Strona główna Sport Piłka nożna Victoria bez szans w starciu z Górnikiem

Victoria bez szans w starciu z Górnikiem

0

Nie było niespodzianki w ostatnim ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Do Lechii Dzierżoniów, Orła Ząbkowice Śląskie i Polonii-Stal Świdnica dołączył Górnik Wałbrzych, który nie miał najmniejszych problemów z wyeliminowaniem Victorii Świebodzice.

Logo_PUCHAR_CMYK

Wałbrzyszanie będący liderami III ligi dolnośląsko-lubuskiej prowadzenie objęli już w 1. minucie spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisał się Damian Migalski. Victoria błyskawicznie wyrównała za sprawą Marcina Bałuta, ale pierwszą połowę z jednobramkową zaliczką kończyli zawodnicy Górnika, którzy po golu Marcina Orłowskiego prowadzili 2:1. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia zaliczył Orłowski kompletując hat-tricka, gola dołożył Maksym Tatuśko i mecz skończył się rezultatem 5:1 dla wałbrzyszan. W półfinale rywalem wałbrzyszan będzie inny trzecioligowiec – Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica, który sięgnął po Puchar Polski OZPN Wałbrzych w dwóch poprzednich edycjach rozgrywek.