Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR znów bez zdobyczy punktowej

ŚKPR znów bez zdobyczy punktowej

0

Już piątą porażkę w tym sezonie ponieśli gracze ŚKPR-u Świdnica. Tym razem ulegli we własnej hali Realowi Astromalowi Leszno 23:28 (11:17). Szkoda tych punktów. Mimo bardzo ambitnej postawy w drugiej połowie i efektownej pogoni, straty poniesione przed przerwą okazały się decydujące. ŚKPR wciąż jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli.

skpr

Po kwadransie zanosiło się na pogrom, bo goście wygrywali już 9:3. Na szczęście potem gra się wyrównała. W 22. minucie świdniczanie zniwelowali dystans do trzech goli (8:11), ale do przerwy drużyna Ryszarda Kmienika wróciła do bezpiecznej przewagi (17:11). Klasą sam dla siebie był Marcin Tórz, który w całym spotkaniu aż dziesięć razy pokonał nieco słabiej niż zwykle dysponowanych świdnickich bramkarzy.

Początek drugiej połowy był popisem Dmytro Bruya. Po jego czterech golach z rzędu oraz celnym rzucie Kamila Rogaczewskiego w 39. minucie gospodarze doprowadzili do stanu 16:18. Dziesięć minut później Real miał już tylko jedną bramkę zapasu (23:22), a gospodarze stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale Jakub Kruk obronił rzut ze skrzydła Kamila Rogaczewskiego. Obaj bramkarze przyjezdnych rozegrali zresztą dobre zawody. W pierwszej połowie we znaki dał się Fryderyk Musiał, który obronił dwa rzuty karne i dwie sytuacje sam na sam. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Tórz. Jego dwa gole z rzędu pozwoliły rywalom na odskoczenie na 26:23 w 58. minucie i kontrolę wydarzeń na parkiecie do końcowej syreny.

Kolejna porażka stała się faktem, ale nie ma co załamywać rąk. W grze widać pewien progres. Coraz lepiej w zespół wkomponowują się Ukrainiec Dmytro Bruy i sprowadzony z Zagłębia Lubin Patryk Dziwiński. Jeśli do kadry dołączy kolejny gracz z Ukrainy, który jest w Świdnicy od tygodnia i świetnie prezentuje się w treningu, jest szansa na odbicie się od dna tabeli.

ŚKPR Świdnica – Real Astromal Leszno 23:28 (11:17)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – Bruy 5, K. Rogaczewski 5, Dziwiński 4, Piędziak 2, Bieżyński 2, Chaber 2, Grochowski 2, Macyszyn 1, Kijek, Jarząbek, Czerwiński

Real Astromal: Musiał, Kruk – Tórz 10, Wesołek 6, Giernas 4, Przekaws 3, Łuczak 2, Wierucki 2, Misiaczyk 1, Krystkowiak, Nowak, Jasiczek