Strona główna Sport Piłka ręczna Pucharowa przygoda ŚKPR-u dobiegła końca

Pucharowa przygoda ŚKPR-u dobiegła końca

0

W meczu okręgowego Pucharu Polski ŚKPR Świdnica przegrał z Siódemką Miedzią Legnica 18:31 (8:15) i nie awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Obaj trenerzy potraktowali mecz szkoleniowo. W składach zespołów zabrakło czołowych zawodników.

ŚKPR

Krzysztof Terebun dał wolne Tomaszowi Wasilewiczowi, Mateuszowi Piędziakowi, Kamilowi Rogaczewskiemu i Dariuszowi Kijkowi. U gości zabrakło natomiast najbardziej doświadczonych Pawła Piwko, Roberta Szuszkiewicza i Pawła Wity. Szansę dostali gracze, którzy w meczach ligowych nie zawsze mają okazję zaliczyć wiele minut. W tym swoistym przeglądzie stanu posiadania zdecydowanie lepiej wypadli szczypiorniści z Legnicy.

Pierwsza połowa dość długo była wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (1:0, 2:3, 4:3, 5:6). Z czasem zaczęła zarysowywać się przewaga przyjezdnych – inna sprawa, że świdniczanie mogli mówić o pechu, bo regularnie stemplowali słupki i poprzeczkę bramki Miedzi. Prowadzenia przyjezdnych 15:8 do przerwy było jednak zasłużone. Po dziesięciu minutach drugiej połowy Siódemka Miedź prowadziła już 20:10 i mecz praktycznie się skończył. Drużyny nie forsowały już tempa i próbowały przećwiczyć różne warianty taktyczne. Ostatecznie ŚKPR przegrał 18:31. – Nie robimy tragedii. Dalsza gra w Pucharze Polski mogłaby być dla nas tylko kłopotem. Na pewno jednak nie można być zadowolonym z postawy zespołu. Powinien zaprezentować się lepiej – ocenił prezes ŚKPR-u Jan Masłowski.

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 18:31 (8:15)

ŚKPR: Bajkiewicz, Olichwer – P. Rogaczewski 6, Bruy 3, Jarząbek 2, Grochowski 2, Chaber 1, Bieżyński 1, Krzaczyński 1, Dziwiński 1, Macyszyn 1, Dębowczyk, Czerwiński

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski – Cegłowski 11, Nastaj 4, Duda 3, Marcinkiewicz 3, Kehle 2, Antosik 2, Mosiołek 2, Skiba 2, Dobrosiak 2, Czuwara