Strona główna Bez kategorii Ponad tysiąc uśmiechów na pikniku Colgate

Ponad tysiąc uśmiechów na pikniku Colgate

0

W słoneczną niedzielę, 4 października około 1100 osób, w tym blisko 400 dzieci spędziło dzień wypełniony wieloma aktywnościami, mającymi na celu zwrócenie uwagi na fakt jak bardzo ważna jest higiena jamy ustnej. Edukacyjna impreza w ramach programu “Radosny uśmiech, radosna Przyszłość”, była częścią Pikniku Rodzinnego firmy Colgate –Palmolive w Świdnicy.

CP-FR2015-031

Fundamentem programu były lekcje pielęgnacji jamy ustnej, zachęcające dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy w szczotkowaniu zębów, a także bezpłatny dentystyczny przegląd zębów. Rodzice zostali wyposażeni w materiały, które pomogą im w budowaniu dobrych nawyków w domu i zachowaniu dobrego zdrowia jamy ustnej całej rodziny. To wydarzenie zapoczątkowało wdrożenie regionalnego programu dbania o zdrowie jamy ustnej. 300 pracowników Colgate-Palmolive zostało przeszkolonych jako ambasadorzy programu „Radosny uśmiech, radosna przyszłość” i będą rozpowszechniać go w szkołach w rejonie Świdnicy.

Badanie zlecone przez Colgate na początku tego roku pokazuje potrzebę takich programów. Prawie dwie trzecie (62%) rodziców obawia się, że ich dzieci niewystarczająco długo szczotkują zęby, a jedna trzecia ma problemy z zachęceniem dzieci, aby szczotkowały wszystkie zęby, a nie tylko przednie. Liczby potwierdzają te obawy, pokazując, że już u małych dzieci są przeprowadzane poważne zabiegi dentystyczne. Wśród dzieci do lat 7, 35% z nich miało już zakładane plomby, a 12% miało usuwany ząb.

– Zdrowy uśmiech nie tylko buduje pewność siebie, ale wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Coraz więcej badań wskazuje, że zły stan jamy ustnej może wpływać na jakość osiągnięć w szkole, umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości. Nieleczona próchnica często powoduje ból i infekcje, wpływające na zdolność dziecka do jedzenia, mówienia, nauki i zabawy. Program „Radosny uśmiech, radosna przyszłość zachęca dzieci do dbania o siebie i poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie – mówi dyrektor fabryki pasty do zębów w Świdnicy, Alexandre Akiama.

Piknik oprócz treści edukacyjnych promował również integrację pracowników świdnickiego zakładu. Na wszystkich czekały liczne atrakcje – dmuchane zamki, kąciki przedszkolaka, gry i zabawy. Rodziny mogły obejrzeć, gdzie na co dzień pracują ich bliscy.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidnickie szkoły spisały się na medal
Następny artykułTłumy na spotkaniu z Beatą Szydło [FOTO/AUDIO]