Strona główna Bez kategorii Kolejne zmiany na ul.Zamenhofa

Kolejne zmiany na ul.Zamenhofa

0

26 października rozpocznie się trzeci etap prac na drodze krajowej nr 35 (ul.Zamenhofa) w Świdnicy.  Planowane jest przeniesienie ruchu drogowego na stronę przy stacji paliw i obiekcie handlowym. Wykonana będzie już połowa ronda i dwa pasy ruchu oraz część skrzyżowania z ul.M.Skłodowskiej-Curie – zapowiada Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

ul. Zamenhofa
Także w poniedziałek ma zostać otwarte dla ruchu skrzyżowanie E.Plater, po utwardzonym fragmencie skrzyżowania, w kierunku ulicy Marcinkowskiego.

Budowę ronda, o średnicy ok. 50 metrów łączącego ul. Zamenhofa, Plater i Ceglaną, wymusiła decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która tylko pod takim warunkiem zgodziła się na zorganizowanie wjazdu do powstającego przy ulicy Ceglanej marketu. 80% kosztów leży po stronie prywatnego inwestora, jednak miasto musi wyłożyć ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę ul. E. Plater i włączenie tej ulicy do ul. Zamenhofa.

Zakończenie  wszystkich prac drogowych planowane jest na dzień około 25 listopada – informuje rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzedni artykułOrkan bezlitosny dla Zjednoczonych
Następny artykułWygraj bilety do Cinema 3D [KONKURS]