Strona główna Bez kategorii Gaudeamus po raz dziewiąty

Gaudeamus po raz dziewiąty

0

Mają nareszcie czas na realizację swoich pasji, naukę języków, teatr, śpiew. Świdniccy seniorzy już po raz dziewiąty zainaugurowali nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Studentów przybywa w rekordowym tempie. Ślubowanie  w teatrze złożyło 32 „pierwszaków”.

UTW 2

Gaudeamus wyśpiewały dzisiaj w teatrze miejskim 272 osoby. Studentów witał pełniący od kwietnia funkcję prezesa Jan Starek i prowadząca uroczystość Halina Dydycz.  Nowi studenci odebrali dzisiaj legitymacje, a wykład inauguracyjny  wygłosił Zdzisław Grześkowiak. Uroczystość uświetnił spektakl teatru, działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którego opiekunka jest Teresa Cora. W inauguracji udział wzięli prezydent Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta Zygmunt Worsa, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych uniwersytetów z Dzierżoniowa i Bielawy.

Świdniccy seniorzy przez dwa semestry po 15 tygodni będą uczyli się języków angielskiego, niemieckiego i czeskiego, będą mieli treningi pamięci, warsztaty komputerowe i psychologiczne.  W ramach UTW prężnie działa zespół wokalno-muzyczny, grupa teatralna i nordic walking. W ofercie są joga i pilates. Świdniczanie wybiorą się także na wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. Dzięki współpracy ze społeczna Akademia Nauk z Łodzi, w świdnickim oddziale uczelni seniorzy mogą za darmo uczestniczyć w wykładach.W 2015 roku Uniwersytety Trzeciego Wieku  świętują jubileusz  40-lecia.

Świdnicki UTW idzie z duchem czasu. Wszelkie informacje o zajęciach i możliwości dołączenia do studenckiej braci można znaleźć na stronie www.utw.swidnica.pl

/asz/

Poprzedni artykułNiemiec potrącony w fabryce
Następny artykułMotocyklista w szpitalu