Strona główna 112 Wada serca przyczyną śmierci Kuby Marcinkowskiego?

Wada serca przyczyną śmierci Kuby Marcinkowskiego?

0

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód wciąż czeka na kompletne wyniki badań zleconych w Collegium Medicum w Krakowie próbujące wyjaśnić przyczynę śmierci 15-letniego Kuby Marcinkowskiego. Piłkarz ręczny ŚKPR-u Świdnica zmarł nagle podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Polski Młodzików.

marcinkowski

Na szczegółowe badania musimy poczekać do przyszłego tygodnia, ale wykluczono już jakiekolwiek zatrucie lekami, alkoholem, czy innymi środkami odurzającymi – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód. Już wcześniej wykluczono działanie osób drugich i trzecich, a także możliwość nabawienia się urazu, który mógł doprowadzić do śmierci chłopca. Prawdopodobnie potwierdzi się zatem ocena lekarza wskazująca na ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w nocy z 28 na 29 maja podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Polski Młodzików. Około 8.00 rano ciało zmarłego chłopca znalazł kolega z drużyny, mimo natychmiastowej próby reanimacji nie udało się uratować życia chłopca. Zawody, w których ŚKPR Świdnica spisywał się znakomicie przerwano i dokończone one zostaną najprawdopodobniej we wrześniu w Świdnicy, aby w ten sposób uczcić pamięć Kuby Marcinkowskiego. Kielce, które w niezwykły sposób żyją piłką ręczną były i wciąż są zdruzgotane całą tragedią, podobnie jak mieszkańcy Świdnicy.

Poprzedni artykułWypadek na 35-tce
Następny artykułDroga Gola Świdnicka-Krasków wyremontowana