Strona główna Bez kategorii Upalne wakacje, tłumy na basenie

Upalne wakacje, tłumy na basenie

4

Blisko 35 tysięcy osób odwiedziło podczas wakacji basen odkryty mieszczący się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To wynik znacznie lepszy niż przed rokiem, kiedy to z usług świdnickiego kąpieliska skorzystało niecałe 20 tysięcy osób. Wpływ na tak duże zainteresowanie miały oczywiście niezwykle sprzyjające, czasem aż nadto warunki atmosferyczne.

basen (17)

Oczywiście cieszymy się z tego wyniku, ale pragnę przekazać, że nie zależy nam na biciu rekordów. Jestem zadowolony, że tyle osób spędziło wolny czas na kąpielisko, ale liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo i to, aby systematycznie warunki na basenie poprawiać. Nasz basen odwiedziło też sporo osób z Wałbrzycha, czy też z Wrocławia. Wybrali oni to miejsce nieprzypadkowo, mamy w Świdnicy duże niecki, co umożliwia spokojne pływanie – tłumaczy Jan Czałkiewicz, kierownik obiektów Sportowych Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym sezonie basen otwarty był od 1 czerwca do 1 września. W pierwszym miesiącu na kąpielisku pojawiło 2695 osób, w lipcu 12472, a w sierpniu już blisko 20 tysięcy zwolenników wody i słońca. Jak podkreśla Jan Czałkiewicz wpływ na takie wyniki miały przede wszystkim upały, jakich byliśmy świadkami w drugiej połowie lipca i w sierpniu. Co ważne, sezon basenowy w Świdnicy zakończył się bez poważnych wypadków i różnego rodzaju kontuzji.

Pragnę podziękować wszystkim ratownikom, obsłudze sezonowej na basenie, Straży Miejskiej w Świdnicy za pomoc w trakcie całego letniego sezonu. Już teraz prosimy wszystkie chętne osoby, które chciałyby w przyszłości pracować jako ratownicy, a nie odbyły Kursu Pomocy Przedmedycznej o kontakt ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jesteśmy w stanie sfinansować ten kurs, ale chcielibyśmy liczyć na pomoc tych osób na basenie w kolejnych sezonach letnich – dodaje Jan Czałkiewicz.

/MDvR/

Poprzedni artykułNa ważny temat: Nowe rozwiązania dla seniorów [VIDEO]
Następny artykułPracownik poszukiwany