Strona główna Bez kategorii Tramwajem konnym do Książa

Tramwajem konnym do Książa

0

Dwa dni, osiem kursów, nieprzebrane ilości pozytywnych wrażeń i tyle samo uśmiechów – takim bilansem zamknęła się premierowa akcja gminy Świebodzice i Stada Ogierów Książ. W miniony weekend z centrum miasta do Książa można było pojechać tramwajem konnym.

tramwaj3

zdjęcie UM Świebodzice

Trasa przejazdu przebiegała spod ratusza do Stada Ogierów Książ, gdzie podróżujący mogli liczyć na przystanek i darmowe zwiedzanie stadniny wraz z przylegającym kompleksem stajni i ujeżdżalni. Zaprzęgnięty w dwa rumaki powóz kursował na linii ze Świebodzic do Książa o czterech porach. Rozpiętość czasowa kursów sprawiła, że z atrakcji mogło skorzystać wielu mieszkańców, którzy zapragnęli odbyć malowniczą wycieczkę po meandrującym szlaku, a tych w minioną sobotę i niedzielę nie brakowało.

– To świetny pomysł, zwłaszcza dla osób z dziećmi. Książ jest jednak trochę oddalony od miasta, a taki spacer czasem może zmęczyć. Uruchomienie tramwaju to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą dotrzeć do zamku o własnych siłach, a chciałyby spędzić czas w tym magicznym miejscu – mówiła pani Anna, która tramwajem jechała wraz z dwójką dzieci.

Premierowe kursy tramwaju były zapowiedzią cyklicznej akcji połączenia świebodzickiego rynku z Książem, która planowana jest na przyszły rok.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułIII edycja budżetu obywatelskiego w kwietniu
Następny artykułPijany kierowca wylądował w rowie