Strona główna Bez kategorii Świdnickie zuchy najlepsze w Polsce!

Świdnickie zuchy najlepsze w Polsce!

5

23 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” ze Świdnicy zwyciężyła w ogólnopolskim Turnieju Gromad, organizowanym przez Komendę Główną Związku Harcerstwa Polskiego. Prowadzone przez hm. Michała Działowskiego dzieci zdeklasowały pozostałe gromady, uzyskując ponad 1300 na 1200 punktów – i to nie jest błąd.

Lesne Duszki

W dwóch etapach gromady zuchowe mogły zgromadzić po 600 punktów, ale były jeszcze zadania dodatkowe i stąd taki wynik dzielnych świdniczan. Zuchy bardzo ciężko pracowały. Turniej składał się z dwóch etapów, zimowego i wiosennego, podczas których gromady realizowały zadania z sześciu kierunków programowych: Harcerstwo w ruchu, Aktywność społeczna, Ciekawość świata, Sprawności na całe życie, Braterstwo, Radosny patriotyzm. Zadań do wykonania było mnóstwo, od malowania plakatów promujących ciekawostki swoich miast, przez udział w uroczystościach patriotycznych, śledzenie lokalnej historii, poznawanie losów swoich rodzin po zdobywanie wiedzy o Marsie! Każde zadanie musiało być udokumentowane fotograficznie, doceniane są także materiały filmowe. Swidnica24.pl również miała swój mały udział w sukcesie. 2 czerwca na zaproszenie dzieci i opiekuna opowiadaliśmy o tajnikach pracy dziennikarza, a finałem było stworzenie mini gazety i wywiad.

Michał Działowski jest dumny z zuchów i już zapowiada udział gromady w kolejnej edycji turnieju, która tym razem będzie trwała aż 9 miesięcy. Mamy nadzieję, że Komenda Główna ZHP nagrodzi dzieci nie tylko tytułem Ogólnopolskiej Gromady Mistrzów i dyplomem.

/asz/

Poprzedni artykułDebata przed referendum już dziś
Następny artykułŚwidnica świętuje 35 lat Solidarności