Strona główna Bez kategorii Świdnica przed Kongresem Turystyki

Świdnica przed Kongresem Turystyki

0

Na 21 i 22 października zaplanowano w Świdnicy Konferencję Przygotowawczą Kongresu Turystyki Polskiej. Działa już specjalnie stworzona dla tego wydarzenia strona internetowa, www.kongresturystyki.pl.

Świdnica
Wydarzenie zostanie zorganizowane pod patronatem medialnym magazynu „Voyage”, przy współpracy m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Miast Polskich, Polskiej Organizacji Turystycznej, Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Turystyki i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
Październikowa konferencja będzie doskonałą okazją do dyskusji o problemach, które nurtują zarówno branże turystyczne, jak i samorządy, wytyczenia kierunków działania oraz określenia głównych założeń i celów będących przedmiotem Kongresu Turystyki Polskiej, który w 2016 roku odbędzie się również w Świdnicy. Kongres umożliwi szeroką debatę przedstawicieli wszystkich środowisk działających w turystyce, pozwoli na dokonanie oceny funkcjonowania sektora usług turystycznych w Polsce, wskazanie kierunków rozwoju polskiej turystyki na kolejne lata oraz przygotowanie rekomendacji programowych i inicjatyw legislacyjnych, które zostaną skierowane do organów władzy publicznej – ustawodawczej i wykonawczej. Branża turystyczna potrzebuje platformy stałego porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami turystycznymi i organizacjami branżowymi, umożliwiającej integrację, ale przede wszystkim rozwój innowacyjności, atrakcyjności, jakości usług i produktów turystycznych, jako czynnika konkurencyjnej gospodarki.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych: mieszkańców, turystów, pasjonatów, podróżników na bezpłatne panele, które zaplanowano na 21 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Bezpłatne wejściówki odbierać można w Informacji Turystycznej. Uczestnicy paneli będą mieli okazję wziąć udział m.in. w dyskusji na temat turystyki senioralnej i przyrodniczej. Panel o tajemniczej Świdnicy odkryje zakamarki i miejsca, o których się nie mówi, a warto je zobaczyć. Na zakończenie zaplanowano występ artystyczny. Chętnych do wysłuchania piosenek o tematyce turystycznej zapraszamy na XXIV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku”. Na świdnickim Rynku odbędzie się również lokalne gotowanie. Na pokaz kulinarny wraz z degustacją zaprasza znany kucharz i dziennikarz kulinarny – Tomasz Jakubiak.

Kolejnego dnia organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu specjalnym Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego. W Kościele Pokoju w Świdnicy, w kościele i Pałacu w Makowicach oraz w Pałacu w Krzyżowej, uczestnicy kongresu będą mieli okazję wysłuchać muzyki idealnie dopasowanej do historycznych wnętrz.

Na Rynku najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej lub sprawdzić swoją wiedzę na temat Świdnicy, biorąc udział w grze miejskiej. Na uczestników czeka wiele atrakcji i nagród, jedną z nich jest lot na paralotni. Nie zabraknie też stoisk z regionalnymi smakołykami oraz stoisk promujących miejsca spędzania wolnego czasu.

Poprzedni artykułPojechali o kropelce po puchary i medale [FOTO]
Następny artykułŚmigłowiec rozbił się w Burkatowie [FOTO]