Strona główna Bez kategorii Sprzątanie fleszy i historyczne pokazy

Sprzątanie fleszy i historyczne pokazy

1

Od wielu lat we wrześniu świdniczanie wspólnie porządkują i wycinają chaszcze na pozostałościach pruskiej twierdzy w Świdnicy. Kolejna akcja została zaplanowana na najbliższą sobotę, 12 września. tego samego dnia będzie można obejrzeć rekonstrukcje historyczne.

Bitwa flesza (15)

– Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy w godzinach od 10.00 do 14.00. Spotykamy się przy alei Brzozowej (łąka przy parkingu na ul. Śląskiej). Akcja skierowana jest do mieszkańców Świdnicy, którzy wspólnie chcą zadbać o porządek w okolicy historycznego fortu. Sprzątanie fleszy połączone będzie z prezentacją historycznych regimentów z różnych epok – zachęca Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.
Organizatorzy zapewniają wszystkim uczestnikom sprzęt niezbędny do sprzątania (narzędzia, rękawice, worki), a po pracy posiłek. Akcja sprzątania pozostałości twierdzy świdnickiej prowadzona będzie wspólnie z żołnierzami z historycznych regimentów.

Tego samego dnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 na campingu Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Śląskiej zaplanowano również prezentacje historyczno-edukacyjne. W ramach „żywych lekcji historii” odbędą się prezentacje historycznych regimentów z różnych epok od średniowiecza do XX wieku, pokazy walk i ćwiczeń rycerskich oraz pokazy musztry, a także prezentacja broni i umundurowania.

sprzątanie fleszy plakat

Poprzedni artykułZaparkował na stacji
Następny artykułŚKPR rozpoczyna nowy sezon