Strona główna Sport Piłka ręczna Sprawdzian z najzdolniejszymi uczniami

Sprawdzian z najzdolniejszymi uczniami

0

Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska będzie rywalem ŚKPR-u Świdnica w drugim w tym sezonie, a pierwszym przed własną publiczną spotkaniu grupy A I ligi. Świdnicka inauguracja rozgrywek w sobotę, 19 września, o godzinie 18.00 w hali na osiedlu Zawiszów.

skpr

Zespół SMS ZPRP Gdańsk tworzą nastoletni chłopcy, którzy w perspektywie kilku lat powinni stanowić o sile polskiej piłki ręcznej. O tym, że skoszarowana nad morzem młodzież potrafi już naprawdę dużo przekonują wyniki z ostatnich sezonów. SMS ma prawo gry na zapleczu PGNiG Superligi bez względu na zajęte miejsce na koniec rozgrywek, ale niezmiernie rzadko zdarzało się, żeby gdańszczanie meldowali się na miejscach spadkowych. SMS dobrze rozpoczął sezon. Przed tygodniem we własnej hali pokonał beniaminka ligi Wisłę Orlen II Płock 28:25. Świdniczanie tymczasem poszukają pierwszego zwycięstwa, bo w debiucie ulegli na wyjeździe 20:26 Polskiemu Cukrowi Pomezanii Malbork. Będzie to pierwszy w historii mecz obu drużyn.

Świdniczanie zagrają już z Konradem Krzaczyńskim, który z przyczyn proceduralnych nie mógł wystąpić w Malborku. W zespole Szarych Wilków trenuje już jeden z dwóch zawodników z Ukrainy. Na debiut Dimy i Artioma będziemy jednak jeszcze musieli poczekać. Procedura potwierdzenia do gry zawodników spoza Unii Europejskiej jest bardzo skomplikowana i kosztowna.

Poprzedni artykułMęczarnie obrońców tytułu w Roztoczniku
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]