Strona główna Wydarzenia Przyjdź na Piknik Ekologiczny

Przyjdź na Piknik Ekologiczny

1

Zbiórkę elektrośmieci i makulatury, a przy tym dobrą zabawę podczas pikniku 19 września, zaplanował Urząd Miejski w Świdnicy. Na mieszkańców czekają gry i konkursy. Jednym słowem – przyjemne z pożytecznym.

elektrosmieci

– W godzinach 10:00-16:00 zbierana będzie makulatura oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian za oddane odpady mieszkańcy otrzymają drobne upominki. Organizatorzy postawili również na edukację ekologiczną. W specjalnym punkcie informacyjnym świdniczanie będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane z gospodarką odpadami komunalnymi w mieście, a także zgłaszać swoje uwagi odnośnie jej funkcjonowania. Dowiedzą się także, w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci oraz jakie z tego płyną korzyści dla środowiska – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Od południa na na całe rodziny czekać będzie wiele atrakcji – gry i zabawy, a których będzie można wygrać ekologiczne gadżety i sadzonki drzew i krzewów. Poprzez wspólną zabawę najmłodsi dowiedzą się dlaczego warto żyć ekologicznie i co to tak właściwie znaczy być „eko”.

– Ten piknik to dopiero początek naszych działań w temacie ekologii w Świdnicy. Już niedługo rozpoczniemy edukację proekologiczną w szkołach, organizując ciekawe zajęcia dla dzieci połączone z wycieczkami. Zaczynamy od najmłodszych po to, aby wyrabiali w sobie dobre nawyki np. w kwestii segregacji odpadów – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

/opr.red./

czysta_swidnica_plakat-A2_2015-09-04

Poprzedni artykułŚwidnickie Gryfy rozdane
Następny artykułPolecamy: Prokurator. Kobieta, która się nie bała.