Strona główna Bez kategorii Prestiżowe nagrody wręczą w Świdnicy

Prestiżowe nagrody wręczą w Świdnicy

0

Świdnica znalazła się w gronie laureatów Specjalnej Edycji Programu „Przyjazna Gmina 2015 – Samorząd 25-lecia”, w kategorii gmina miejska o charakterze przemysłowo-handlowym (do 100 tys. mieszkańców). Organizatorem konkursu jest redakcja „Forum Biznesu” i „Biznes Trendy”. Nagrody zostaną wręczone podczas I kongresu turystyki w Świdnicy.

Świdnica
Celem programu jest wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, wskazanie kierunków rozwoju, a także promocję gmin w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym.
Przyznając nagrodę kapituła bierze pod uwagę, m.in.: czy gmina posiada tereny inwestycyjne, stwarza dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, realizuje inwestycje modernizacji i rozbudowy infrastruktury gminnej, posiada na swoim terenie funkcjonujące struktury gospodarcze, organizacje przedsiębiorców, fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy obywatelskie o charakterze gospodarczym, społecznym i kulturalnym, instytucje kultury.

Laureaci otrzymają licencję na nieodpłatne wykorzystywanie tytułu i logotypu „Przyjazna Gmina” przez rok od przyznania nagrody, pomoc w promocji gminy i nagłośnieniu wydarzenia oraz uczestnictwo w elitarnym Klubie Liderów „Przyjaznych Gmin”.

Uroczyste podsumowanie programu wraz z wręczeniem nagród „Przyjazna Gmina 2015 – Samorząd 25-lecia” zaplanowano na 21 października w Świdnicy podczas Kongresu Turystyki Polskiej.

Poprzedni artykułOdnaleźli niecodzienny zabytek [FOTO]
Następny artykułWydział transportu w nowym miejscu