Strona główna Sport Piłka nożna Pikowanie w dół tabeli

Pikowanie w dół tabeli

0

Fatalnie spisują się w ostatnich dwóch tygodniach piłkarze pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica. O ile jeszcze w przegranych meczach z Miedzią II Legnica (1:2) i KS-em Polkowice (0:2) nasza gra nie wyglądała tak źle, to występ przeciwko rezerwom Śląska Wrocław należy uznać za dramatyczny! Mimo słabej gry byliśmy blisko wywalczenia choćby punktu, jednak tylko w wiadomy dla siebie sposób straciliśmy bramkę w 93. minucie gry. Nasza dyspozycja w defensywie to zresztą temat na solidną powieść.

007

Od początku starcia delikatną optyczną przewagę posiadali piłkarze Polonii-Stali Świdnica, jednak martwiło gapiostwo naszej defensywy i prezenty po których rywale stwarzali sobie zagrożenie pod bramką Amina Stitou. W 31. minucie przeciwnicy wymienili kilka podań i oko w oko z naszym bramkarzem stanął Maciej Matusik wyprowadzając Śląska na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie mieliśmy doskonałą okazję do wyrównania. Iegor Tarnov fantastycznie przymierzył z 20 metrów, niestety piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie wylądowała na linii bramkowej.

Po zmianie stron niezdarnie próbowaliśmy doprowadzić do remisu, ale zamiast to wyjmowaliśmy futbolówkę z siatki po raz drugi. Kopia sytuacji z 31. minuty, złe zachowanie świdnickiego bloku defensywnego i Matusik strzela na 2:0. Nic nie zapowiadało emocji w tym meczu, a jednak… W 87. minucie pięknie przewrotką uderzył Grzegorz Borowy, a 180 sekund później skuteczną główką popisał się Iegor Tarnov i zrobiło się 2:2. Świdniczanie próbowali pójść za ciosem, ale ostatnie słowo należało do Krzysztofa Cieśli, który ustalił końcowy rezultat na 3:2.

Trzeci mecz w ciągu ostatnich dwóch tygodni i trzecia porażka biało-zielonych, którzy spadli na 15. pozycję w tabeli. To dopiero początek sezonu i dystans do rywali jest znikomy, ale musimy się przebudzić i skończyć z robieniem prezentów przeciwnikom. Niestety większość straconych goli „została podana rywalom na tacy”.

Polonia-Stal Świdnica – Śląsk II Wrocław 2:3 (0:1)

Polonia-Stal: Stitou, Jaros (63′ Skrypak), Salamon, Sudoł, Marszałek, Borowy, Szuba (46′ Sowa), Kukla, Gładysz (46′ Komidaj), Tobiasz (30′ Truszczyński), Tarnov