Strona główna Kultura „Okiem Młodych” wystartowało

„Okiem Młodych” wystartowało

0

 Przy wypełnionej po brzegi sali rozpoczęła się 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Zebrani widzowie gromkimi brawami nagrodzili Tomka Lipkę i jego monodram „Start. Apokalisa 4.0” oraz film otwarcia – „Sól ziemi” Wima Wendersa i Juliano Ribeiro Salgado.

Okiem Młodych_otwarcie_fot Maciej Czarnecki (5)

– W małym mieście dzięki pasji młodych ludzi już od lat prezentujemy wielkie kino – mówiła otwierając festiwal Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Rafał Fasuga, zastępca przewodniczącego Rady Miasta, witając zebranych gości podkreślał wyjątkowość konkursów odbywających się podczas Festiwalu i wskazywał na wielką różnorodność filmowych światów, do których przenoszą nas konkursowe obrazy. Do bogatego programu „Okiem Młodych” odniósł się też dyrektor artystyczny „Okiem Młodych” Lech Moliński: Bez cienia kurtuazji – poziom tegorocznych filmów festiwalowych napawa nas dumą.

W najbliższych dniach widzów „Okiem Młodych” czeka wiele interesujących pokazów, spotkań i rozmów. W środę publiczność będzie miała aż dwie okazje, by porozmawiać z reżyserem portretu jednego z najwybitniejszych polskich himalaistów, Jerzego Kukuczki, filmu „Jurek”: o 13:00 Paweł Wysoczański opowie o kulisach produkcji podczas pokazu dla szkół, reszta widzów odpowiedzi na swoje pytania pozna po 18:30. Szczegóły programu na: http://www.okiemmlodych.pl/harmonogram/

Tegoroczna edycja „Okiem Młodych” potrwa do 27 września. Na 8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku, na www.OkiemMlodych.pl oraz na stronach Okiem Młodych na Facebooku i Instagramie.

Zdjęcia Maciej Czarnecki
Poprzedni artykułTIR śmiertelnie potrącił rowerzystę
Następny artykułJerzy Franckiewicz – odpowiedni człowiek w Senacie [WIDEO]