Strona główna Bez kategorii Nauczą maluchy pływać

Nauczą maluchy pływać

0

Ruszyła kolejna edycja projektu „Umiem pływać”, z której skorzysta również Świdnica. Jej realizatorem na terenie województwa dolnośląskiego jest Dolnośląska Federacja Sportu. Program realizowany jest ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

pływanie
Z programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” skorzysta 45 uczniów klas I – III ze świdnickich szkół podstawowych nr 6, 8 i 105. Udział w projekcie jest nieodpłatny, obejmie 20 godzin lekcyjnych nauki pływania, które odbywać się będą od września do grudnia br. Zajęcia realizowane będą jako pozalekcyjne i pozaszkolne dwa razy w tygodniu na basenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Równej 9.

– Projekt powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestniczenia w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną, również poza obowiązkowymi lekcjami wychowania fizycznego. Zajęcia te, to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia – podkreśla prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Nude czy print?
Następny artykułKasprowiczanie świętują