Strona główna Bez kategorii Największe targi pracy także w Świdnicy

Największe targi pracy także w Świdnicy

0

Setki ofert pracy w firmach z Niemiec, Czech i Polski będą mieli do dyspozycji Dolnoślązacy podczas Transgranicznych Targów Informacyjno-Rekrutacyjnych. A te zaplanowano na 6 października w Zgorzelcu i 7 października w Świdnicy.

praca wakacje

Zdjęcie ilustracyjne

– Transgraniczne targi rekrutacyjne organizujemy już po raz dziewiąty. To ogromne przedsięwzięcie, które ma na celu prezentację mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy w Polsce lub u naszych sąsiadów po czeskiej i niemieckiej stronie. Innym celem targów jest również możliwość edukacji w kwestii rynku pracy, czy też poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej po trzech stronach granicy – wylicza atuty targów Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Kilkudziesięciu wystawców i kilkaset ofert pracy zaprezentowane zostaną w Zgorzelcu 6 października (wtorek) w Miejskim Domu Kultury (ul. Parkowa 1), a w Świdnicy 7 października (środa) na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Śląska 35). Targi organizowane są w godz. 10.00-14.00.

– Podczas Targów każdy z pracodawców będzie poszukiwał pracowników w różnych specjalizacjach, a z ofertami będzie można się zapoznać wcześniej. Zachęcamy do uczestnictwa w targach wszystkich zainteresowanych znalezieniem bądź zmianą pracy. Wybór w ramach kilkuset dobrych ofert pracy będzie naprawdę duży. Nie powinno być obaw również o bariery językowe, ponieważ na miejscu będzie możliwość skorzystania z pomocy tłumaczy – dodaje Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

***

IX Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne są sztandarowym działaniem Partnerstwa Eures-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy Eures Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego i Świdnickiego, a także Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu i Świdnicy .

Eures jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

targi pracy

Poprzedni artykułFascynujące filmy i osobowości na „Okiem Młodych” [PROGRAM]
Następny artykułPorażka ŚKPR-u na inaugurację sezonu