Strona główna Wydarzenia Mieszkańcy żądają nowego mostu

Mieszkańcy żądają nowego mostu [FOTO]

0

Mieszkańcy wsi Niegoszów i Wiśniowa – niewielkich miejscowości położonych w gminie Świdnica, boją się o swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z popadającego w ruinę mostu łączącego ich wsie. O pomoc w specjalnej petycji poprosili posła Roberta Jagłę.

most Niegoszów

Most położony na rzece Bystrzycy, w okolicach ujścia rzeki Piławki, jest jedynym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy miejscowościami Niegoszów i Wiśniowa. Odbudowa mostu ułatwiłaby mieszkańcom przede wszystkim korzystanie z komunikacji podmiejskiej na trasie Świdnica – Żarów.
Mieszkańcy przygotowali apel, wskazują w nim na liczne utrudnienia, m.in. narzekają na utrudnione kontakty rodzinne, dojazd do pracy czy do przychodni. Z prośbą o pomoc zwrócili się do posła Roberta Jagły, który spotkał się z przedstawicielami wsi.
– Dawniej tutaj, gdzie dziś grozi niebezpieczeństwo, znajdował się duży betonowy most, przez który swobodnie mogły przejeżdżać samochody. Obecnie strach tu nawet postawić nogę – mówiła podczas spotkania jedna z mieszkanek.
Problem jest mi tym bardziej bliski, że dotyczy moich sąsiadów. Most stwarza duże zagrożenie, ponieważ pomimo złego stanu ludzie i tak z niego korzystają. Jest to wystarczający powód do tego, abym interweniował w tej sprawie – mówi poseł Robert Jagła. – Odbudowa mostu nie tylko zapewniłaby bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również przyciągnęła odwiedzających, ponieważ miejsce, w którym on się znajduje jest wyjątkowo urokliwe – dodaje parlamentarzysta, mieszkaniec Wierzbnej.
Pod petycją o odbudowę mostu podpisało się  225 mieszkańców obu wsi.

/Biuro Poselskie Roberta Jagły/

Poprzedni artykułStłuczka na Armii Krajowej [FOTO]
Następny artykułOtwarcie sezonu kulturalnego z koncertem