Strona główna Bez kategorii Kolejne utrudnienia dla kierowców

Kolejne utrudnienia dla kierowców

13

Zamknięcie skrzyżowania ulic E.Plater z K.Marcinkowskiego i J.Piłsudskiego to kolejny etap prac związany z przebudową drogi nr 35 na ul. Zamenhofa. Od poniedziałku, 14 września, skrzyżowanie będzie całkowicie nieprzejezdne. Do 16 października realizowana będzie tam wymiana konstrukcji drogi po uprzednim przebudowaniu kanalizacji deszczowej i sieci gazowej. Równocześnie powstanie też nowe oświetlenie – informuje Urząd Miejski w Świdnicy.

e4

Nowe zmiany już dają się we znaki kierowcom, którzy stoją w korkach na skrzyżowaniu E.Plater z Zamenhofa. Mieszkańcy ul. Piłsudskiego będą mogli dojechać do domów z dwóch kierunków – drogi krajowej nr 35 od ul. Zamenhofa oraz Wróblewskiego. Przejazd będzie możliwy przez krótki odcinek drogi tymczasowej poprowadzonej przez pętlę autobusową i teren zielony. Mieszkańcy ulicy Wróblewskiego dojeżdżać będą tak jak do tej pory, czyli drogą jednokierunkową od ul. Riedla. Wyjazd dla jednych i drugich będzie możliwy jedynie w stronę ul. Zamenhofa. Pozostali użytkownicy dróg na osiedlu, będą mogli na nie wjechać i wyjechać tylko ulicą Riedla i Kunic. Ulica Marcinkowskiego i odcinek ul. E. Plater od ul. Waryńskiego do zamknięcia, będą drogami bez przejazdu – informuje Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Po 16 października dojazd i wyjazd z rejonu ulic Plater – Marcinkowskiego – Piłsudskiego możliwy będzie jedynie od ul. Riedla i ul. Kunic. Po tym czasie ruch drogowy z ul. Piłsudskiego będzie możliwy po częściowo wykonanym nowym przebiegu ul. E. Plater i Piłsudskiego. Kierowców prosimy o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. Czas przejazdu w tym rejonie miasta nieco się wydłuży.

– Zdajemy sobie sprawę z utrudnień i apelujemy w tym miejscu do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Utrudnienia, z którymi będziemy się teraz zmagać, w przyszłości zaprocentują, poprawiając w znaczny sposób komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców, korzystających na co dzień z tych ulic – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Zmiany obejmą również pasażerów komunikacji miejskiej:

rozkład

***

Budowę ronda, o średnicy ok. 50 metrów łączącego ul. Zamenhofa, Plater i Ceglaną, wymusiła decyzja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która tylko pod takim warunkiem zgodziła się na zorganizowanie wjazdu do powstającego przy ulicy Ceglanej marketu. 80% kosztów leży po stronie prywatnego inwestora, jednak miasto musi wyłożyć ponad 1,6 miliona złotych na przebudowę ul. E. Plater i włączenie tej ulicy do ul. Zamenhofa.

ZOBACZ MAPĘ

/opr.red./

 

Poprzedni artykułHistoryczny sukces absolwenta SMS-u Świdnica!
Następny artykułA Ty co jadłeś…w pracy?