Strona główna Bez kategorii Hejtom mówią stop

Hejtom mówią stop [FOTO]

6

Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem” już po raz drugi przeprowadziło w Świdnicy akcję „Hejt Stop”. Celem inicjatywy jest zamalowywanie w całej Polsce obraźliwych słów, wulgarnych i rasistowskich symboli na murach i elewacjach budynków. Po raz drugi „pod pędzel wpadł” teren Parku Centralnego w Świdnicy.

DSC_1973

Tym razem zamalowywane były napisy na murze przy wejściu do Parku Centralnego od strony Wojska Polskiego. Organizatorzy akcji zapewnili rękawiczki i przybory do malowania – Projekt zapoczątkowany został w Warszawie przez Stowarzyszenie „Projekt Polska” i zatytułowany został „Hejt Stop”. Później spotkania i manifestacje przeniosły się do innych miast. Celem akcji jest zamalowywanie napisów negatywnych dla społeczeństwa. Jest to już druga tego typu akcja w Świdnicy, wcześniej w marcu tego roku zamalowywaliśmy brzydkie napisy na moście – również w Parku Centralnym. Społeczeństwo przyjmuje akcję bardzo pozytywni – wyznaje organizatorka przedsięwzięcia Paulina Łaskarzewska z Carpe Diem.

DSC_1966

– Dlaczego akurat już drugi raz jesteśmy w Parku Centralnym? Odpowiedź jest prosta – jest tu najwięcej napisów hańbiących Świdnicę i łatwo było zdobyć zezwolenie – dodaje Paulina Łaskarzewska.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Słabość do staroci
Następny artykułStrażacy ratowali płonący kościół [FOTO]