Strona główna Bez kategorii Droga Zawiszów-Wiśniowa na finiszu

Droga Zawiszów-Wiśniowa na finiszu

0

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w miejscowościach Zawiszów-Sulisławice-Wiśniowa kończy się remont blisko 3 km odcinka drogi gminnej. Wartość inwestycji wyniesie ok. 857,5 tys. zł.,  z tego blisko 50% stanowić będzie dotacja z budżetu państwa. Remont drogi gminnej realizowany jest również przy współpracy z powiatem świdnickim, na podstawie zawartego porozumienia i przekazanej kwoty w wysokości 10 tys. zł – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

droga Zawiszów

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym „COM-D” Sp. z o.o. (Lider konsorcjum), z siedzibą w Jaworze i Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Rolnym „Sady Dolne” Spółka z o.o. (Partner konsorcjum), z siedzibą w Sadach Dolnych.
Droga ta posiada szczególne znaczenie dla rozwoju całego powiatu świdnickiego i gminy, ponieważ stanowi dojazd do WSSE „Invest-Park”, podstrefa w Świdnicy. W planie zagospodarowania przestrzennego gminy Świdnica, w Sulisławicach pod zabudowę produkcyjno-usługową zostały przeznaczone tereny o pow. 13 ha.

Zakres robót obejmuje przebudowę drogi gminnej od granicy administracyjnej gminy Świdnica w kierunku gminy Żarów, w miejscowościach Zawiszów-Sulisławice-Wiśniowa, o łącznej długości 2,85 km. Remont obejmuje wymianę zniszczonych przepustów drogowych na nowe betonowe. W ramach remontu na istniejących 4 zatokach autobusowych zostanie wykonana nawierzchnia mineralno-bitumiczna wraz z dojściami wokół zatok z kostki betonowej. Pobocza zostaną ścięte mechanicznie i wykonane z frezowiny, a wybranych miejscach rowy przydrożne oczyszczone z namułu. Całość remontowanej nawierzchni zostanie pokryta mieszanką mineralno-bitumiczna na powierzchni ponad 17 tysięcy m2– mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

Wykonanie  prac inwestycyjnych poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, w tym pieszych i rowerzystów. Bezpośrednio przy drodze gminnej zlokalizowane jest Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. z siedzibą w Zawiszowie nr 5. Remont nawierzchni wraz z infrastrukturą towarzyszącą poprawi jej parametry trakcyjne i bezpieczeństwo ruchu wszystkich poruszających się po drodze gminnej. Remont drogi Zawiszów-Sulisławice-Wiśniowa ma również znaczenie dla rozwoju spójnej funkcjonalnej i efektywnej sieci dróg publicznych na obszarze województwa, poprzez poprawę połączeń dróg lokalnych z drogami publicznymi wyższej kategorii, gdyż remontowana droga gminna łączny gminę Świdnica z miastem Świdnica oraz gminą Żarów. Stanowi dojazd do wybudowanego odcinka drogi powiatowej nr 3396D, a poprzez drogę powiatową do odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 (tzw. „Mała Obwodnica Świdnicy”). Remontowana droga to również alternatywny dojazd do autostrady A4.

Poprzedni artykułŚwięto działkowców na OSiR-ze [FOTO]
Następny artykułPojechali o kropelce po puchary i medale [FOTO]