Strona główna Bez kategorii Co z placem zabaw NIVEA?

Co z placem zabaw NIVEA?

4

2 miesiące zaciętej walki świdniczan zaowocowały zwycięstwem w konkursie organizowanym przez markę NIVEA. Tym samym, przy Miejskim Przedszkolu Integracyjnym „Słoneczko” na ul. Marcinkowskiego stanie upragnione przez dzieci podwórko. Początkowo miało to być na przełomie sierpnia i września, jednak czas realizacji się wydłuża.

podwórko Niveazdjęcie archiwalne

Kilkanaście tygodni temu organizatorzy konkursu zakładali, że świdnicki plac zabaw stanie na początku roku szkolnego tak, aby dzieci mogły z niego skorzystać jeszcze w tym sezonie. Jak się okazało, to były jednak optymistyczne plany. Zgodnie z regulaminem NIVEA musi wybudować plac do końca 2015 r., zatem zostało jeszcze 3,5 miesiąca. – Wszystkie formalności już dawno są zakończone, a teren jest uprzątnięty i przygotowany pod montaż. Koordynatorem działań jest Urząd Miasta i to on jest w stałym kontakcie z wykonawcą. Dopytujemy się systematycznie, jaki jest postęp prac. Również dzieci się niecierpliwią i pytają, kiedy będą mogły się bawić na nowym placu zabaw – mówi Małgorzata Anklewicz, dyrektor przedszkola.

Obok przedszkola staną: karuzela wspomnień, labirynt, orle gniazdo, ruchome piaski, górski szlak, latające kule, leniwiec, gra w klasy i inne atrakcje. Sam montaż urządzeń zajmie kilka dni. Podwórko będzie dostępne dla wszystkich dzieci. – Ze strony miasta dopełnione zostały wszelkie formalności, przygotowano niezbędną dokumentację oraz teren pod budowę placu zabaw. Czekamy tylko na decyzję organizatora konkursu, kiedy rozpoczną się prace. Z przyczyn niezależnych od organizatora, często z powodu warunków pogodowych, na dzień dzisiejszy nie zostały jeszcze wykonane place zabaw z pierwszej zwycięskiej dwudziestki. Jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikami Nivea odpowiedzialnymi za realizację tego projektu – zapewnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik miejskiego magistratu.

Do tej pory dzięki wsparciu Nivea zbudowano w Polsce 100 placów zabaw i wyposażono tyle samo szkółek piłkarskich. 

/NM/

Poprzedni artykułŚwidnickie Gryfy po raz jedenasty
Następny artykułMęczarnie obrońców tytułu w Roztoczniku