Rada Miejska Świdnicy podczas dzisiejszej sesji podjęła uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów w dniu Wszystkich Świętych. Prezydent miasta zapowiedziała wprowadzenie tego dnia dodatkowych autobusów.
Podjęcie decyzji poprzedziła dyskusja i wnioski o dodatkowe dni z darmowymi przejazdami – 22 września (dzień bez samochodu), 31 października i 2 listopada. Propozycje nie zyskały akceptacji, uchwała dotyczy tylko 1 listopada. Zgodnie z nią każdy pasażer autobusów MPK w Świdnicy będzie mógł jechać za darmo. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska zapowiedziała zwiększenie liczby autobusów na najbardziej w tym dniu obleganych liniach.
/red./
Dodatkowe pojazdy maja się pojawić w dniu Wszystkich Świętych. Zdjęcie z 1 listopada 2012 roku w jednym z autobusów, obsługujących linię z przystankiem przy cmentarzu.

![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Świdnicki basen letni oblegany. Mieszkańcy ruszyli szukać ochłody [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)






