Rada Miejska Świdnicy podczas dzisiejszej sesji podjęła uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów w dniu Wszystkich Świętych. Prezydent miasta zapowiedziała wprowadzenie tego dnia dodatkowych autobusów.
Podjęcie decyzji poprzedziła dyskusja i wnioski o dodatkowe dni z darmowymi przejazdami – 22 września (dzień bez samochodu), 31 października i 2 listopada. Propozycje nie zyskały akceptacji, uchwała dotyczy tylko 1 listopada. Zgodnie z nią każdy pasażer autobusów MPK w Świdnicy będzie mógł jechać za darmo. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska zapowiedziała zwiększenie liczby autobusów na najbardziej w tym dniu obleganych liniach.
/red./
Dodatkowe pojazdy maja się pojawić w dniu Wszystkich Świętych. Zdjęcie z 1 listopada 2012 roku w jednym z autobusów, obsługujących linię z przystankiem przy cmentarzu.



![Tymczasowy parking przed starostwem gotowy. W przyszłości powstanie tam podziemny parking ze schronem? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/tymczasowy-parking-przed-Starostwem-Powiatowym-2025.10.28-6-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)


![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)