Strona główna Sport Lekkoatletyka Złoty Fajdek przeszedł do historii!

Złoty Fajdek przeszedł do historii!

1

Paweł Fajdek jest trzecim polskim lekkoatletą w historii, któremu udało się zdobyć dwa medale z rzędu podczas rozgrywanych raz na cztery lata mistrzostw świata. W 2013 roku wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów zwyciężył w pięknym stylu w Moskwie, dziś nie było na niego mocnych w Pekinie w konkursie rzutu młotem. To wielkie sukces polskiej reprezentacji, bo oprócz złota Fajdka, brąz dorzucił jeszcze Wojciech Nowicki. 

fajdek

Nasz mistrz konkurs rozpoczął bardzo spokojnie, bo od rzutu na odległość 76 metrów i 40 centymetrów. Druga próba była spalona, ale trzecia niemalże zagwarantowała mu złoty medal pekińskich mistrzostw świata. Paweł Fajdek przekroczył magiczną barierę 80 metrów (80,64 m), czego żadnemu z rywali w tym sezonie się nie udało! Ostatecznie zakończył konkurs z najlepszym wynikiem uzyskanym w czwartej próbie – 80,88 m. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant Tadżykistanu Dilszod Nazarow, trzeci był Polak Wojciech Nowicki. Co niezwykle ciekawe obaj panowie uzyskali taki sam rezultat – 78 metrów i 55 centymetrów. Srebro należało się jednak przeciwnikowi, gdyż legitymował się lepszym wynikiem swojego drugiego najlepszego rzutu!

Paweł Fajdek to trzeci polski lekkoatleta w historii, któremu udało się wywalczyć dwukrotnie z rzędu tytuł mistrza świata. To także trzeci młociarz na świecie, który dwukrotnie z rzędu sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu (wcześniej Siergiej Litwinow i Andriej Abduwaliew)

Poprzedni artykułKabaret Cali na Biało [KONKURS]
Następny artykułPierwsze utrudnienia na ul. Zamenhofa