Strona główna Bez kategorii Zbadaj słuch za darmo

Zbadaj słuch za darmo

0

Świdnica to kolejny przystanek w trasie Narodowego Testu Słuchu 2015, największej w Polsce kampanii profilaktyki chorób słuchu. Słuchobus – mobilne laboratorium badania słuchu, w którym każdy może bezpłatnie zbadać słuch i skorzystać z porad specjalistów, pojawi się w najbliższą sobotę.

test słuchu

 Słuchobus zaparkuje w sobotę, 29 sierpnia na Rynku w Świdnicy, w godzinach 10.00 – 16.00.

Ekipa Narodowego Testu Słuchu wykonuje test dwustopniowy.1. Trwający minutę test ecola – przechodzą go wszyscy. Jeśli wykazuje jakiekolwiek wady pacjent od razu kierowany jest na drugi, dokładniejszy: 2. Test audiometryczny wykonywany przy pomocy audiometru tonalnego.

Testy są bezbolesne i krótkie. Nie trzeba będzie mieć żadnych skierowań. Wystarczy odwiedzić słuchobus. Każdy pacjent może liczyć na poradę, przekażemy mu konkretne, zindywidualizowane informacje, powiemy, w jakim stanie jest jego słuch i co należy robić, aby o niego dbać.

Niedosłuch zagraża każdemu. 15 lat temu dotknął Grzegorza Wilka, polskiego wokalistę, gwiazdę TV. Powiedział o niej otwarcie dopiero wiosną tego roku, po zwycięstwie jednego z odcinków programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Dziś mówi:  – Nie wstydźcie się aparatów słuchowych, traktujcie je jak okulary. Z wadą słuchu, tak jak z  wadą wzroku, można żyć normalnie, realizować plany i marzenia. Grzegorz Wilk jest najlepszym dowodem: od czasu diagnozy nagrał własny album, planuje kolejny, śpiewa na 15 płytach innych znakomitych wykonawców (m.in. Piotr Rubik), koncertuje w kraju i za granicą, jest gwiazdą „Jaka to melodia”. Piosenkarz jest ambasadorem akcji Narodowy Test Słuchu.

Poprzedni artykułStrażnicy miejscy świętowali [FOTO]
Następny artykułWalczymy o kolejne punkty z rezerwami Miedzi