Strona główna Bez kategorii Upalne kino w plenerze

Upalne kino w plenerze

4

Pogoda dopisała i żadne przykre niespodzianki nie zakłóciły drugiego spotkania w kinie pod chmurką na świdnickim Rynku. W niedzielną upalną noc filmy pod gołym niebem oglądało około 300 widzów.

kino plenerowe

Po fatalnym doświadczeniu z inauguracji, potężny ekran (10 na 10 metrów) został tym razem ustawiony u wylotu w ulicę Łukową. Pierwszy seans przerwał jeden gwałtowny podmuch wiatru, który złożył ekran. Wówczas kino ustawiono u wylotu w ulice grodzką, jednak tam po prostu mogą zdarzać się potężne przeciągi. Tym razem widzowie w spokoju i komfortowym cieple obejrzeli dwa filmy -„Ani słowa więcej” i „Zaginiona dziewczyna”. Seanse zamawia Świdnicki Ośrodek Kultury, projekcje realizuje prywatna firma.

Ostatnie letnie kino zaplanowano na niedzielę 23 sierpnia o godzinie 21.00. W programie:

„Złodziejka książek”
Łącząca realizm z magią opowieść o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, która wysłana zostaje do rodziny zastępczej w Niemczech w czasach II wojny światowej. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim. (Filmweb)
Reżyseria: Brian Percival
Dramat/Wojenny

„Sekretne życie pszczół”
Początek lat 60-tych XX wieku, małe prowincjonalne miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych. Po śmierci matki czternastoletnia Lily Owens mieszka na farmie z ojcem, który nie potrafi zapewnić jej należytej opieki. Wraz z czarnoskórą nianią dziewczynka ucieka z domu i wyrusza w świat, by odnaleźć swoje miejsce. Na podstawie książki Sue Monk Kidd. (Filmweb)
Reżyseria: Gina Prince-Bythewood
Dramat /Obyczajowy

Poprzedni artykułZakaz wstępu do lasu
Następny artykułZnów gasili pola