Strona główna Bez kategorii Trzy miliony złotych czekają na młodych aktywnych

Trzy miliony złotych czekają na młodych aktywnych

7

O taniej pożyczce  z ministerialnego programu usłyszała w radio. – Dzięki niej mogłam zrealizować swoje plany, urządzić salon tak, jak wymarzyłam. Klientów nie brakuje i nie mam problemów ze spłatą – zapewnia Anna Witek, właścicielka salonu fryzjerskiego „Naomi” w Świdnicy. Wsparcie na starcie mogą otrzymać kolejne młode osoby, na które czekają 3 miliony złotych.

fundusz

O kolejnych środkach na pożyczki dla młodych, aktywnych osób Robert Jagła, prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego przekazał podczas spotkania w salonie Anny Witek w Świdnicy.

Środki Fundusz Regionu Wałbrzyskiego otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego na kontynuowanie rządowego programu „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. W pierwszym rozdaniu do wykorzystania było 6 milionów złotych i pieniądze trafiły do chętnych błyskawicznie.W przeciągu ostatnich siedmiu miesięcy, dzięki programowi, powstało aż 90 firm.

Od 10 sierpnia wznowione zostało przyjmowanie wniosków pożyczkowych. Z szansy mogą skorzystać absolwenci szkół średnich, zawodowych oraz wyższych w okresie 48 miesięcy od ukończenia nauki, a także studenci ostatniego roku, osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy planujące rozpocząć działalność gospodarczą na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego. O pożyczkę mogą się także ubiegać pracodawcy, którzy chcą utworzyć stanowisko pracy dla osoby bezrobotnej. Maksymalna kwota to 81 tysięcy złotych, spłaty rozłożone są na 7 lat, a oprocentowanie w skali roku to zaledwie 0,44%. Pożyczkobiorcy mogą skorzystać z rocznej karencji spłaty rat kapitałowych. Osoby mieszkające w Świdnicy wnioski mogą pobrać w Punkcie Konsultacyjnym Funduszu Regionu Wałbrzyskiego w Rynku 38. Wszystkie informacje na temat programu można znaleźć na stronie www.frw.pl

/opr. asz/

Poprzedni artykułDo Zebrzydowa jak po stole
Następny artykułPo raz trzeci powalczą na piachu