Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR rozpoczął przygotowania

ŚKPR rozpoczął przygotowania

0

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte. W czwartek, 13 sierpnia na pierwszych po urlopach zajęciach spotkali się zawodnicy pierwszej drużyny ŚKPR-u Świdnica. Na kompleksie lekkoatletycznym przy hali na osiedlu Zawiszów zameldowało się czternastu piłkarzy ręcznych.

 skpr-611

Frekwencja nie najwyższa, ale z każdym dniem powinno być lepiej. Pierwsze treningi będzie prowadził Patryk Dębowczyk, który zastąpi przebywającego na obozie w Łebie Krzysztofa Terebuna. Przed pierwszym treningiem zespół spotkał się z członkami zarządu klubu. Prezes Jan Masłowski apelował o solidne przepracowanie okresu przygotowawczego i zapewnił, że wierzy w drużynę. Na zajęciach pojawił się jeden testowany zawodnik – kołowy Dawid Wasilewicz, wkrótce mają jednak dołączyć kolejni. – Spodziewamy się pojawienia co najmniej 2-3 zawodników – mówi Jacek Przenzak, członek zarządu. Z zespołem trenował już wracający do ŚKPR-u bramkarz Tomasz Wasilewicz oraz chcący wrócić do gry po kilku latach przerwy Dariusz Kijek.

Niestety, do ubytków (Błażeja Potockiego, Konrada Gila, Michała Pułki, Christiana Motylewskiego, Jakuba Kłody, Adama Cioska i Krzysztofa Misiejuka) trzeba dodać nazwisko Krzysztofa Węcka. Młody rozgrywający przenosi się do również drugoligowego MKS-u Wieluń. Dobra wiadomość jest za to taka, że w ŚKPR-ze nadal pozostanie Konrad Krzaczyński. W okresie przygotowawczym świdniczanie mają w planach udział w jednym turnieju i kilka gier sparingowych.

Szczegóły dotychczas ustalonych gier (terminarz może jeszcze ulec zmianie)

– 22.08, sobota, godz. 10.00-16.00: Turniej w Świdnicy z udziałem ŚKPR-u Świdnica, Moto Jelcza-Oława, MKS-u Wieluń i Zagłębia II Lubin

25.08, wtorek, godz. 19.00: Świdnica. ŚKPR – Olimp Grodków

28.08, Włoszakowice: Real Astromal Leszno – ŚKPR Świdnica

/ŚKPR Świdnica/