Strona główna Sport Lekkoatletyka Ruszyły zapisy na I Półmaraton Świdnicki!

Ruszyły zapisy na I Półmaraton Świdnicki!

0

Fundacja WroActiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w I Międzynarodowym Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 7 listopada. Ruszyła rejestracja uczestników na specjalnie stworzonej dla tego wydarzenia stronie internetowej www.swidnica.wroactiv.pl.

polmaraton

To wielkie wydarzenie biegowe w mieście i gratka dla tych, którzy chcą zmierzyć się z połową królewskiego dystansu jakim bez wątpienia jest pełny maraton. W Świdnicy od wielu lat organizowane są podobne wydarzenia m.in. Bieg Wieżyczkowy, Świdnicka Piętnastka czy Bieg Fortowy, jednak na dystansie ponad 20 km, zawodów nie organizowano. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście i regionie.

Cel, jaki nam przyświeca, to przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej. Chcemy również propagować aktywny i zdrowy styl życia. Organizacja I Międzynarodowego Półmaratonu Świdnickiego to doskonała promocja naszego miasta. Zapewniamy, że impreza na stałe zagości w naszym kalendarzu wydarzeń sportowych – dodaje prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Zapisy do półmaratonu przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej, liczba miejsc jest ograniczona. Maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1000 osób. Każdy z zapisanych zawodników otrzyma pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Start odbędzie się na świdnickim Rynku dalej trasa przebiegać będzie ulicami – Kotlarską – Muzealną – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńską – Parkową – Saperów – Rzeźniczą – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląską – Przyjaźni – Kraszowicką oraz przez wsie Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Przyjaźni – Zieloną – Śląską – meta: Stadion OSIR.

Dla 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla 3 najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowe. Pozostałe informacje związane z I Międzynarodowym Półmaratonem Świdnickim, znajdują się na stronie internetowej: www.swidnica.wroactiv.pl oraz na facebooku „1 Międzynarodowy Półmaraton Świdnicki „.

Poprzedni artykułMiasto Dzieci: Do zobaczenia za rok
Następny artykułStartuje Festiwal Punkt Zero