W sierpniu będzie ogłoszony przetarg na koncepcję, a budowa ma nastąpić w 2016 roku. Na przystań dla małych łódek i ładne deptaki nad zalewem Witoszówka trzeba jeszcze poczekać.
W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim projekt budowy przystani zajął II miejsce i na jego realizację zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta 600 tysięcy złotych. Inwestycja miała być połączona z budową promenady i nowego parkingu wzdłuż zalewu (II miejsce na liście dzielnicowej, kwota 70 tysięcy złotych). W tym roku większość czasu pochłonęły rozmowy właścicieli, dzierżawcy i pomysłodawców. Ostatecznie dopiero w sierpniu udało się zawrzeć porozumienie między Polskim Związkiem Wędkarskim koło w Wałbrzychu, który użytkuje zbiornik, a Stowarzyszeniem Qubryk, pomysłodawcą przystani dla małych łodzi. – Przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji i programu funkcjonalno-użytkowego dla tego terenu ogłoszony zostanie jeszcze w sierpniu. Zgodnie z warunkami specyfikacji przewidujemy, że opracowanie będzie przygotowane do listopada. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku – informuje Mateusz Jadach z biura prasowego UM w Świdnicy.
/asz/

![To miejsce nazywano „pułapką dla pieszych”. Ruszył remont przy pawilonach na Osiedlu Młodych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zamenhofa-remont-deptaku-przy-pawilonach-2026.04.23-12-238x178.jpg)


![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-100x75.jpg)




![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)