Strona główna Kultura Pokaz wirtuozerii już dzisiaj!

Pokaz wirtuozerii już dzisiaj!

0

W Krzyżowej trwa 23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki, propagujący ducha przyjaźni i równości. Uczestniczy w nim ponad stu młodych ludzi wraz z nauczycielami z Niemiec, Polski, Łotwy, Rosji i Włoch.

Festiwal Krzyżowa

Głównym muzycznym punktem programu będzie koncert nauczycieli akademickich, 8 sierpnia o 20:30 w Krzyżowej, podczas którego piętnastu muzyków przedstawi siebie i swoje kraje poprzez kameralną muzykę i utwory solowe.

Koncerty finałowe, będące wynikiem dwutygodniowych warsztatów, zaplanowano na 11 sierpnia o 19:00 w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju i 12 sierpnia o 19:00 w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach Zdroju. Podczas tych wystepów będą Państwo mieli okazję usłyszeć rozmaite dzieła muzyki kameralnej, a przede wszystkim utwory orkiestrowe, takie jak: „Magnificent Seven” Elmara Bernsteina, „West Side Story” Leonarda Bernsteina, Koncert Puzonowy – Sachsa i „Simple Simfonie” Benjamina Brittena. Wszystkie koncerty są charytatywne, a zebrany dochód zostanie przekazany Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint” w Świdnicy.

Idea festiwalu zrodziła się w 1993 r. ze spotkania kilku muzyków różnej nacji. Zaraz po tym postanowili wprowadzić w życie swoje marzenie – dzielić się swoją muzyczną pasją ze swoimi uczniami. Od tego czasu spotykają się regularnie każdego lata, czerpiąc radość z wzajemnego muzykowania.

Poprzedni artykułRekordowe zainteresowanie pomocą dla młodych bez pracy
Następny artykułUpał daje się we znaki [FOTO]