Strona główna Wydarzenia Świebodzice Pojadą złotymi Mercedesami

Pojadą złotymi Mercedesami

0

Świebodziczanie muszą jeszcze kilka miesięcy poczekać, zanim usiądą w wygodnych siedzeniach i klimatyzowanych wnętrzach. Ale nowe autobusy komunikacji miejskiej już są gotowe. 20 sierpnia, przyjechały na oficjalny odbiór – informuje Agnieszka Bielawska-Pekala z UM w Świebodzicach.

autobusy
Trzy Mercedesy Benz model Citaro zaparkowały na placu ZGK Świebodzice w czwartek rano i natychmiast wzbudziły sensację. Auta w kolorze złotym przyciągały wzrok przechodniów i wiele osób pytało z zaciekawieniem, czy to te „nasze” autobusy.
Pojazdy zostały zakupione przez gminę Świebodzice za ponad 4 mln zł, ale Unia Europejska pokryje prawie 85 % tych kosztów. Dzięki dofinansowaniu złożonego przez gminę projektu, od 1 stycznia w Świebodzicach kursować będą jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich w kraju. Bogato wyposażone, ekologiczne, komfortowe dla pasażerów – i naprawdę ładne.
– Auta są bardzo wygodne i pełne elektronicznych udogodnień zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. Wraz z przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem, szefem ZGK Świebodzice Kacprem Nogajczykiem i radnym Sławomirem Łukawskim byli pierwszymi osobami, które obejrzały wnętrza pojazdów. – Posiadają m. in. Zintegrowany System Informacji Pasażerskiej – czyli elektroniczne wyświetlanie aktualnych przystanków, rozkładów jazdy, biletomaty, itd. Są ekologiczne i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. To prawdziwie europejska jakość.
Dzięki temu zakupowi gmina będzie mogła sama realizować transport publiczny na terenie miasta – obecnie jest on zlecany przewoźnikom w drodze przetargu . Nowe autobusy wyruszą na ulice Świebodzic 1 stycznia 2016 roku. Będzie je obsługiwać 5 kierowców, zatrudnionych przez ZGK, wszyscy to świebodziczanie.

Poprzedni artykułMiliony na dotacje dla bezrobotnych
Następny artykułRodzinna wycieczka i pieczenie pierników