Strona główna Bez kategorii Muralem w nietolerancję

Muralem w nietolerancję [FOTO]

12

To już trzeci mural autorstwa Roberta Kukli. Tym razem obraz powstał w ramach projektu „Tolerancja? Nie ogarniam”, który realizuje świdnickie Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem”.

Robert Kukla2

W powstanie kolejnego muralu została zaangażowana młodzież, która uczestniczy w warsztatach scenograficznych prowadzonych właśnie przez Roberta Kuklę na co dzień pracownika Świdnickiego Ośrodka Kultury. Pędzle, wałki i farby poszły w ruch w piątek, 14 sierpnia. Oprócz obrazu, na tyłach Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33, stanęła ławeczka tolerancji, a o jej wygląd zadbali uczestnicy warsztatów. – Mural przedstawia twarz, na którą z całych sił napierają dwie ściany, które symbolizują nietolerancję. Dopełnieniem całości jest kolorowa ławeczka tolerancji – mówi Magdalena Wichrowska ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej „Carpe Diem”.

Mural na Długiej 33 nie jest pierwszym ani ostatnim ulicznym dziełem Roberta Kukli. Dwa poprzednie murale możemy podziwiać w podwórku pomiędzy ulicami Grodzką i Kotlarską, a także obok bocznego wejścia do Galerii Świdnickiej. Artysta zapewnia, że kolejne obrazy, które ozdobią przestrzeń miejską powstaną już niebawem. Ale miejsc i co będą przedstawiały nie chce zdradzać.

tepe

Poprzedni artykułEfektowny start wicemistrzów
Następny artykułCzołówka koło Kostrzy