Po interwencji mieszkańca Świdnicy i Swidnica24.pl pomosty nad zalewem Witoszówka zostały naprawione i wyczyszczone.
Pomosty po naprawie i czyszczeniu. Zdjęcie wykonane 14 sierpnia.
Z poręczy usunięto grubą warstwę ptasich odchodów, wymienione zostały najbardziej zniszczone deski. Jest jednak pewne, że o pomosty trzeba dbać systematycznie. – W przyszłości będziemy częściej monitorować to miejsce, aby na bieżąco prowadzić niezbędne naprawy – zapewnił Swidnica24.pl Mateusz Jadach z biura prasowego UM.
Stan pomostów 3 sierpnia 2015.
Przypomnijmy. Mieszkaniec Świdnicy wybrał się na niedzielny spacer z córką. Szybko zorientował się, że przechadzka może skończyć się wypadkiem, bo część desek jest obluzowana, a z innych wystają gwoździe. Pomosty były przy tym bardzo brudne. To nie pierwsza taka interwencja, poprzednia była zgłaszana do Urzędu Miejskiego w marcu.
Pomosty przeszły gruntowny remont w 2012 roku. Kosztował 66 tysięcy złotych.
/asz/




![Wielu umarło w drodze, tysiące nie wróciły do kraju. 86. rocznica zsyłek na Sybir [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/86-rocznica-zsylki-na-Sybir-2026.02.15-5-238x178.jpg)

![Zaginął 20-letni Żarowianin [ODNALEZIONY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)



![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
