Strona główna Wydarzenia Świebodzice Krwiodawcy nie zawiedli

Krwiodawcy nie zawiedli

0

28 osób stawiło się 13 sierpnia na kolejnej zbiórce krwi, tym razem w mobilnym ambulansie, który zaparkował tuż przed ratuszem w Świebodzicach. Należą im się szczególne słowa podziękowania, bo wysokie temperatury zachęcają raczej do pozostania w domu. Ale nasi wierni krwiodawcy zawsze meldują się na zbiórkach, a dzięki temu Świebodzice są ważnym przystankiem na mapie miast, wspierających krwiodawstwo – chwali mieszkańców Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

zumba+krew 112

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawiozło do swojego banku ponad 13 litrów bezcennego leku. Zwłaszcza teraz, podczas wakacji, krew jest naprawdę na wagę złota, bo zapotrzebowanie jest zwiększone, a zapasy szybko się kurczą.
Po oddaniu obowiązkowych 450 ml krwi każdy krwiodawca mógł się pokrzepić owocami i napojami, przekazanymi przez sklep Tesco, a na osłodę były  cukierki ze Śnieżki.
Organizatorami akcji byli: Urząd Miejski w Świebodzicach oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
Następna zbiórka  we wrześniu, w Miejskim Domu Kultury.

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułAdam Małysz walczył z żywiołem!
Następny artykułMożna spacerować bez strachu