Strona główna Sport Inne Mistrz świata u prezydenta

Mistrz świata u prezydenta

0

Młody mistrz nie spoczywa na laurach i po raz kolejny sięga po najwyższe tytuły. Jerzy Brzostowski potwierdził swoją klasę w walkach w kategorii seniorów. Świdniczanin, na co dzień zawodnik UKS-u Taekwondo Gryf, wywalczył tytuł mistrza świata w taekwondo w organizowanych w Londynie zawodach. W piątek, 31 lipca wraz ze swoim ojcem Arkadiuszem Brzostowskim odwiedził prezydent Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską, aby podziękować za udzieloną pomoc w wyjeździe do stolicy Wielkiej Brytanii.

taekwondo

Wywalczone w lipcu tego roku medale to nie jedyny dorobek młodego mistrza ze Świdnicy. Jurek Brzostowski po raz drugi sięgnął po złoty medal mistrzostw świata tym razem już w kategorii seniorskiej. Jurek wygrał konkurencje walk light contact -58kg czarnych pasów. Jest to największy sukces świdniczanina w jego bogatej kolekcji. Walka finałowa była podwójnie trudna ponieważ przeciwnikiem świdniczanina był jego wieloletni przyjaciel Bastian Grzegorowski, z którym Jurek regularnie trenuje.

Na długo zapamiętam tę walkę, bo rzadko ma się okazję w finale mistrzostw świata spotkać ze swoim przyjacielem, z którym się trenuje. Znamy swoje mocne i słabe punkty, przez co nie mogliśmy się niczym zaskoczyć. Do starcia podeszliśmy jednak z pełnym zaangażowaniem. Wygrałem, ale łatwo nie było – przyznaje Jurek Brzostowski, mistrz świata w taekwondo. Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska pogratulowała świdniczaninowi osiągniętego sukcesu i wręczyła talon na zakupy do sklepu ze sprzętem sportowym.

To wielka radość gościć tak utalentowanego, młodego sportowca z naszego miasta. Widać po nim od razu tę pasję dla uprawianej dyscypliny i zaangażowanie, jakie wkłada w realizację swoich celów. Kibicowaliśmy Jurkowi przez cały czas, a wiadomość o jego sukcesach była jedną z najlepszych w ostatnim miesiącu. To prawdziwy mistrz – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy. Do złota podopieczny Waldemara Zdebskiego dołożył także brąz w konkurencji technik specjalnych. W mistrzostwach startowali najlepsi zawodnicy z 23 krajów świata, reprezentacja Polski wywalczyła 32 krążki w tym 11 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych.

O sukcesie w Londynie pisaliśmy już wcześniej… http://swidnica24.pl/jerzy-brzostowski-mistrzem-swiata/

Poprzedni artykułRemonty i nowe zajęcia
Następny artykułPraktyki dla studentów