Strona główna Polityka Kontrole w miejskich jednostkach

Kontrole w miejskich jednostkach

9

Audyt zakończył się w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej, trwa natomiast w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Urząd Miejski zlecił zadanie zewnętrznym firmom.

mops

– Audyt w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ma charakter rutynowej kontroli, która obejmie również inne miejskie spółki i instytucje. Jego koszt to 14 tys. zł. netto czyli 17 835 zł brutto. Wcześniej kontrolą objęty został Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Koszt jej przeprowadzenia wyniósł 17 500 zł netto czyli 21 525 zł. Przeprowadzone do tej pory audyty, jak już wcześniej wspominałem, to część zaplanowanych działań, które obejmą również inne miejskie spółki i instytucje, chcemy w ten sposób sprawdzić jaka jest ich faktyczna kondycja i określić dalszą strategię ich funkcjonowania – informuje Mateusz Jadach z biura prasowego UM w Świdnicy.

Komentarz prezydent beaty Moskal-Słaniewskiej:
„Proszę nie mylić audytu z kontrolą. Audyt zewnętrzny to szczegółowa analiza sposobu funkcjonowania jednostki w zakresie finansowym, ale także organizacyjnym. Badany jest sposób zarządzania jednostką i efektywność jej działania. To obiektywna ocena podmiotu, wykonywana przez zewnętrzną instytucję. Wnioski audytora mogą wpłynąć na racjonalizację wydawania środków i skuteczniejsze działania. Sukcesywnie poszczególne jednostki będą poddawane audytowi zewnętrznemu, w tym z pewnością Urząd Miejski. Decyzja o przeprowadzeniu audytu w MOPS-ie wynika z tego, iż jest to podmiot zarządzający bardzo trudnym obszarem życia społecznego, na który miasto przeznacza ogromne pieniądze. W tym roku będzie to 22,804 miliona złotych.”

/red./

Poprzedni artykułByła krótka, ale wyrządziła szkody
Następny artykułAwaria telefonów w starostwie