Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Droga jak nowa

Droga jak nowa

2

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w  Zawiszowie, Sulisławicach i Wiśniowej twa remont blisko 3 km odcinka drogi gminnej. Wartość inwestycji to ok. 857,5 tys. zł. z tego blisko 50% stanowić będzie dotacja z budżetu państwa.Powiat świdnicki dołożył 10 tysięcy złotych – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

droga

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym „COM-D” Sp. z o.o. (Lider konsorcjum), z siedzibą w Jaworze i Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Rolnym „Sady Dolne” Spółka z o.o. (Partner konsorcjum), z siedzibą w Sadach Dolnych.

 Droga ta posiada szczególne znaczenie dla rozwoju całego powiatu świdnickiego i gminy, ponieważ stanowi dojazd do WSSE „Incest-Park”, podstrefa w Świdnicy. W planie zagospodarowania przestrzennego gminy Świdnica, w Sulisławicach pod zabudowę produkcyjno-usługową zostały przeznaczone tereny o pow. 13 ha.

 – Zakres robót obejmuje przebudowę drogi gminnej od granicy administracyjnej gminy Świdnica w kierunku gminy Żarów, w miejscowościach Zawiszów-Sulisławice-Wiśniowa, o łącznej długości 2,85 km. Remont obejmuje wymianę zniszczonych przepustów drogowych na nowe betonowe. W ramach remontu na istniejących 4 zatokach autobusowych zostanie wykonana nawierzchnia mineralno-bitumiczna wraz z dojściami wokół zatok z kostki betonowej. Pobocza zostaną ścięte mechanicznie i wykonane z frezowiny, a wybranych miejscach rowy przydrożne oczyszczone z namułu. Całość remontowanej nawierzchni zostanie pokryta mieszanką mineralno-bitumiczna o powierzchni ponad 17 tysięcy m2- mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

Remontowana droga gminna łączny gminę Świdnica z miastem Świdnica oraz gminą Żarów. Stanowi dojazd do wybudowanego odcinka drogi powiatowej nr 3396D a poprzez drogę powiatową do odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 (tzw. „ Mała Obwodnica Świdnicy). To również alternatywny dojazd do autostrady A4.

Poprzedni artykułNowy nabytek już strzela! [FOTO]
Następny artykułKabaret Cali na Biało [KONKURS]