Strona główna Sport Piłka nożna Bez bramek na inaugurację sezonu!

Bez bramek na inaugurację sezonu!

0

Podziałem punktów zakończył się mecz 1. kolejki nowego sezonu na boiskach III ligi dolnośląsko-lubuskiej pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Klubem Piłkarskim Brzeg Dolny. Podopieczni Marcina Dymkowskiego posiadali inicjatywę, ale zabrakło postawienia kropki nad „i”. Ostatecznie na stadionie przy ulicy Ślaskiej gole nie padły.

 009

Początek meczu toczony był w dość wolnym tempie, a wpływ na to miały z pewnością trudne warunki atmosferyczne. Po raz pierwszy na poważnie bramce strzeżonej przez Rafała Janiczaka zagroziliśmy w 35. minucie. Michał Sudoł zagrał długą piłkę do Pawła Tobiasza, a nasz zawodnik znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali. Niestety naciskany przez powracającego defensora KP Brzeg Dolny oddał niecelny strzał. Od początku drugiej połowy piłkarze Polonii-Stali Świdnica jeszcze bardziej zaakcentowali swoją przewagę. W 53. minucie potężnie z dystansu uderzył Michał Morawski, lecz piłka przeleciała jedynie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Świdniczanie dość łatwo zdobywali centymetry boiska, ale brakowało tego ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. Brakowało jednak przede wszystkim strzałów na bramkę. W 73. minucie nasza sytuacja mocno się skomplikowała. Wojciech Szuba przebywający na murawie zaledwie 3 minuty otrzymał dwie żółte kartki (początkowo wydawało się, że sędzia pokazał żółtą kartkę, a następnie bezpośrednią czerwoną) i musiał opuścić plac boju. W końcówce spotkania mieliśmy dwie sytuację do zdobycia gola. Najpierw Iegor Tarnov widząc wysuniętego bramkarza gości zdecydował się na niestety niecelny strzał z 40 metrów, a następnie Michał Sudoł minimalnie pomylił się podczas próby zdobycia gola z główki po stałym fragmencie gry. W doliczonym czasie gry swoją szansę mieli też przyjezdni, na szczęście dla miejscowych Mateusz Jaros zdołał wybić piłkę zmierzającą do sieci.

Polonia-Stal Świdnica – KP Brzeg Dolny 0:0

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko (55′ Truszczyński), Salamon, Sudoł, Skrypak, G. Borowy, Sowa, Kukla (82′ Ł. Kot), Jaros, Morawski (70′ Szuba), Tobiasz (57′ Tarnov)

Poprzedni artykułLudowy zawrót głowy [FOTO]
Następny artykułZakaz wstępu do lasu