Strona główna Kultura Alternatywna Świdnica we Wrocławiu

Alternatywna Świdnica we Wrocławiu

0

Alternatywna Świdnica, czyli Punkt Zero i MFFD „Okiem Młodych” w Barbarze, ul. Świdnicka 8b, Wrocław:  Już dzisiaj Barbara będzie gościć przedstawicieli Świdnicy. Alternatywne oblicze miasta zaprezentują dwie grupy – Fundacja Zero Point – zrzeszająca artystów i animatorów kultury ze Świdnicy oraz organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” – imprezy dedykowanej twórczości młodych reżyserów. Dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali warsztaty, grę video, pokaz filmów i performance.

Barbara

Zdjęcia fanepage Barabara/infopunkt/kawiarnia/kultura

Znany artysta wizualny, Marek Straszak, przygotował na tę okazję interaktywną grę video w oparciu o motyw lokalnej legendy o gryfie świdnickim. Podczas wspólnej zabawy będzie można poznać jego historię, wpływy na folklor i przyjrzeć się, w jaki sposób motyw gryfa jest wykorzystywany w miejskiej ornamentyce.

Zaprezentowany zostanie również cykl krótkometrażowych filmów laureatów nagrodzonych w konkursie MFFD „Okiem Młodych” w latach 2011-2014.

Wszystkich działających aktywnie w obszarze rysunku, ilustracji czy komiksu organizatorzy zachęcają, żeby na spotkanie zabrali ze sobą szkicowniki i razem z nami przyłączyli się do wspólnego tworzenia. Na miejscu będą czekać  materiały: papier czerpany, cienkopisy, ołówki i markery.

Na finał wieczoru świdnicka artystka – Paulina Kalinowska – zaprezentuje swój performance: syntezę ścieżek wizualnych i muzycznych, poszukiwania niekonwencjonalnych form i brzmienia za pomocą rejestracji i modyfikacji industrialnych wtrętów, ale też krótkich, poetyckich treści ze śpiewem.

Program:

Godz. 12:00-18:00
Otwarty szkicownik
Rysunek kreatywny w przestrzeni Barbary

Godz. 14:00-20:00
Interaktywna gra video w oparciu o świdnicką legendę o gryfie
Produkcja: Marek Straszak
www.marekstraszak.com

Godz.16:30
Zapowiedź imprezy Punkt Zero [27-30 sierpnia 2015]]
Prezentacja multimedialna; spotkanie z organizatorami
www.punktzero.org

Godz. 17:00
Pokaz filmów laureatów MFFD „Okiem Młodych” z lat 2011-2014
oraz zwycięzcy zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych
Prowadzenie: Lech Moliński, Stanisław Abramik
www.okiemmlodych.pl

Godz. 19:00
Paulina Kalinowska audio_textual action

Poprzedni artykułII Festiwal Punkt Zero: święto sztuki w Świdnicy
Następny artykułOkradał kobiety z biżuterii