Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Żłobek i przedszkole w Boleścinie

Żłobek i przedszkole w Boleścinie

0

Integracyjny Klub Malucha „Diamencik” i Integracyjne Przedszkole „Brylancik” od 1 września zapraszają do Boleścina. Obecnie do nowo powstałej placówki trwa rekrutacja.

ADAMAS plakat zapisy do przedszkola v3

Integracyjny Klub Malucha jest jedyny w gminie, a może nawet na Dolnym Śląsku. Przyjmujemy dzieci w wieku od 12 miesięcy do 3 lat. Drugą cechą wyróżniającą nasz Klub od innych jest to, że zapewniamy dzieciom opiekę  nie tylko do 5-ciu godzin dziennie, tak jak w innych Klubach Malucha, ale na dłużej. Dzieci w naszej placówce mogą bezpłatnie, w sobotę wyprawić swoje urodziny – podkreśla Agnieszka Ziobro, wiceprezes Fundacji ADAMAS

Oferta edukacyjna obejmuje realizację podstawy programowej przewidzianej dla dzieci w wieku przedszkolnym wraz z dostosowaniem dla dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami rozwojowymi (spektrum autyzmu, zespół Aspergera, choroby przewlekłe tj. padaczka, cukrzyca, astma, alergia, niepełnosprawność ruchowa, intelektualna) oraz zajęcia wspierające indywidualny rozwój dziecka tj. socjoterapia, logoterapia, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, elementy muzykoterapii, bajkoterapii, pedagogiki zabawy, pedagogiki Marii Montessori, Metody Dobrego Startu, rozwijanie inteligencji wielorakich, kinezjologia edukacyjna Denisona.

W ofercie edukacyjnej znajdować się będą zajęcia dodatkowe, tj. język angielski, rytmika, religia, kółko ekologiczne, plastyczne, teatralne. Wspieramy wszechstronny rozwój dzieci, rozbudzamy zainteresowania i pasje. W edukacji przedszkolnej zwracamy uwagę na przygotowanie dzieci do podjęcia edukacji w szkole, również poprzez rozwijanie umiejętności grafomotorycznych i wspomaganie ich poprzez terapię ręki. Proponujemy dzieciom poznawanie świata poprzez doświadczanie i wspieranie rozwoju dzieci dzięki pomocom dydaktycznym opartym na założeniach pedagogiki Marii Montessori, które stanowią wyposażenie naszych sal. Jako specjaliści kładziemy nacisk na indywidualizację w procesie wychowania oraz wspieranie rodziców poprzez bezpłatne konsultacje na terenie placówki oraz prowadzenie spotkań  i warsztatów. W placówce codziennie przebywać będzie 4 pedagogów, 3 pedagogów specjalnych, logopeda, socjoterapeuta i fizjoterapeuta, którzy świadczyć będą  stałą, bezpłatną pomoc i wsparcie dla wszystkich dzieci uczęszczających do Klubu Malucha i Przedszkola. Ściśle współpracować będziemy z psychologiem – dodaje pani wiceprezes.

Dlaczego w Boleścinie?

Boleścin jest położony bardzo blisko miast Świdnicy i Dzierżoniowa. Budynek usytuowany jest na głównej  trasie, między tymi miastami, jednak nie jest zlokalizownay przy samej ulicy. To powoduje, że nie słychać w nim zgiełku ulicznego, nie czuć spalin, a także nie stwarza zagrożenia dla dzieci. Placówka znajduje się na parterze, a jej powierzchnia to 160 m kw. Budynek jest ogrodzony, przed nim jest teren zielony i plac zabaw dla dzieci. Wejście do budynku dostosowane jest do wózków. Budynek dysponuje własnym parkingiem.

Opłaty

Czesne za pobyt w Klubie Malucha do 5 godzin wynosi 380 zł

Czesne powyżej 5 godzin i pobyt w Przedszkolu wynosi 490 zł. Cena zawiera:

-całodzienne wyżywienie,

– wszystkie zajęcia dodatkowe(angielski, rytmika, religia)

-opiekę i terapię specjalistów,

– doradztwo, konsultacje i warsztaty dla rodziców,

– kółka zainteresowań (plastyczne, teatralne, ekologiczne)

-gimnastykę korekcyjną

-ocenę rozwoju dziecka

– bezpłatne urodziny w sobotę na terenie placówki

Wpisowe 100 zł

Rabat na drugie dziecko w placówce 120 zł miesięcznie

Na wniosek rodziców zapewniamy opiekę dzieciom w soboty za 20 zł za godzinę.

Placówka będzie czynna od 6:30 do 18:00

Poprzedni artykułRusza zbiórka szkolnych przyborów
Następny artykułWakacje w mieście