Strona główna Sport Inne Zbierali doświadczenie w Nowej Soli

Zbierali doświadczenie w Nowej Soli

0

Na koniec roku szkolnego 2014-2015 sekcja judo klubu Start Strzegom wzięła udział w turnieju Solanin Cup 2015. To obecnie jeden z najsilniej obsadzonych młodzieżowych turniejów judo w Polsce.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

W tym roku w Nowej Soli wystartowało ponad 560 zawodników z 66 klubów – m.in. z Azerbejdżanu, Estonii, Łotwy, Francji, Belgii, Słowacji, Rosji. Strzegomski klub reprezentowało 6 zawodników. Drugie miejsce w swojej kategorii zajął Grzegorz Wąsowski, na trzecim miejscu znalazł się Adrian Heil, a siódme miejsca w swojej grupie zajęli bracia Aleksander i Bernard Bodnar. Mniej szczęścia mieli Krystian Perchun i Michał Bodnar, którzy w walkach eliminacyjnych trafili na bardzo silnych przeciwników z Azerbejdżanu – późniejszych zwycięzców swoich kategorii. Mimo to zawody trzeba uznać za udane, zawodnicy zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaprezentuje w przyszłości w kolejnych startach na tatami.

Ponadto w dniach od 26 do 28 czerwca sekcja judo klubu Start Strzegom wraz z trenerami, rodzicami i dzięki sponsorom zorganizowała dla dzieci camp pod namiotami w pięknej miejscowości Zastruże. W otoczeniu zieleni łąk i lasów, dzieci odbyły wspaniałą przygodę na łonie natury, trenowały i bawiły się pod okiem trenerów. Drugiego dnia odbył się grill i spotkanie integracyjne dla rodziców. Warto zaznaczyć, że dla niektórych dzieci był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Było to piękne zakończenie sezonu dla judoków strzegomskiej sekcji.

Poprzedni artykułWandale w oku kamery [FOTO]
Następny artykułWięcej pieniędzy na zabytki