Strona główna Bez kategorii Weekend na drezynach

Weekend na drezynach

0

Już w najbliższy weekend prawdziwa gratka dla milośników drezynynowania. 18 i 19 lipca Jugowice, w gminie Walim, zamienią się w stolicę drezyn. Sowiogórskie Bractwo Kolejowe po raz 13. zaprasza wszystkich chętnych do zmierzenia swoich sił na torach w ramach Push-Pull Party Jugowice 2015.

drezyny

Uczestnicy imprezy będą mogli przejechać się fragmentem linii 285 – jednej z najbardziej malowniczych linii kolejowych w Polsce. Będzie w czym wybierać, ponieważ na stacji pojawią się zarówno drezyny ręczne czy drezyny te o napędzie rowerowym, ale i cięższe konstrukcje – cieszące się dużą popularnością – składy spalinowe. Kursować one będą po dwukilometrowym odcinku linii, przez panoramy i wiadukty na dwóch oddzielnych trasach – powyżej i poniżej stacji.

W sobotę, 18 lipca, rozegrane zostaną zawody w parach na drezynie ręcznej. Przed uczestnikami do przejechania odcinek 2x200m (tam i z powrotem), po jednym z torów na stacji. Rywalizacja będzie podzielona na kategorie. Najlepsi z każdej kategorii otrzymają nagrody i upominki. Zapisy w biurze zawodów od godziny 10.00.

W niedzielę, 19 lipca, po raz pierwszy w historii – zawody dla prawdziwych twardzieli. Do rywalizacji zaproszonych zostanie tylko 20 drużyn. Każda musi liczyć 4 pełnoletnie osoby. Przed nimi nie lada wyzwanie.: podjazd na stację z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1 100m! Zapisy w biurze zawodów od godziny 10.00.

Przez cały czas trwania zawodów, równolegle będzie można korzystać z przejazdów rekreacyjnych, zarówno drezynami ręcznymi, jak i składami spalinowymi.

Organizatorzy, oprócz samcyh zawodów, przygotowali wiele innych atrakcji, a wśród nich: zumba na torach, program artystyczny grupy Offbeat, a dla najmłodszych zabawy przygotowane przez Teatr Humoru Igraszka. Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie: www.drezyny.org oraz na www.fb.com/SowiogorskieBractwoKolejowe.

drezyny2015v30

Poprzedni artykułZ nożem na pasierba
Następny artykułPolecamy: Tajemnica domu Helclów