Strona główna Bez kategorii Świdnica na dużym ekranie

Świdnica na dużym ekranie

0

W przyszłym tygodniu w Świdnicy rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Plac Zabaw” według scenariusza i reżyserii Bartosza Kowalskiego. Film ten jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jego realizacja odbywa się na terenie województwa dolnośląskiego. Obraz opowiadać będzie o trudnych relacjach między nastolatkami i dorosłymi. Fabuła obejmuje jeden ważny dzień z życia trójki bohaterów, którzy kończą szkołę podstawową.

katedra

Ekipy filmowej spodziewać się możemy w naszym mieście już 21 lipca na Osiedlu Zawiszów przy ul. Władysława Łokietka 19 i ul. Henryka Brodatego 30 oraz w kwiaciarni „Konewka” przy ul. Kazimierza Wielkiego. Kolejnym miejscem, które odwiedzą filmowcy będzie Osiedle Słowiańskie, a konkretnie ulica Serbska, gdzie aktorzy pojawią się 1 sierpnia. Następne dni zdjęciowe, czyli 4 oraz 17 i 18 sierpnia to akcja rozgrywająca się na trasie od Galerii Świdnickiej w kierunku pl. Drzymały, ul. Garbarskiej i pl. Ludowego. Ostatnie dni pracy ekipy filmowej w Świdnicy, czyli 19 i 20 sierpnia będą miały miejsce ponownie na Osiedlu Zawiszów, w rejonie skrzyżowania ulic Kazimierza Odnowiciela i Henryka Brodatego – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu.

Świdniczanie będą mieli okazję przyjrzeć się pracy filmowców, a nasze miasto zagości na dużym ekranie. Prace związane z realizacją filmu nie będą powodowały utrudnień w ruchu drogowym.

***

Twórca filmu – Bartosz M. Kowalski urodził się w 1984 roku w Gdyni. W klasie maturalnej otrzymał zagraniczne stypendium i wyjechał na studia do szkoły filmowej w Paryżu, które ukończył z wyróżnieniem. W ramach programu Uniwersytetu Południowej Kalifornii odbył staż w Universal Studios, w Los Angeles. Po powrocie do Polski pracował przy filmach dokumentalnych, krótkometrażowych oraz reklamowych. Później sam reżyserował spoty telewizyjne oraz teledyski. Jego filmowy debiut pt. „Moja Wola” zdobył 5 nagród, między innymi Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego polskiego filmu dokumentalnego na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym. W styczniu 2015 roku premierę miał drugi film dokumentalny zrealizowany dla stacji HBO, zatytułowany „Niepowstrzymani”. W lutym 2014 r. Bartosz otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na rozwój literacki projektu fabularnego pt. „Przejście”.

Poprzedni artykułSpotkanie z Waldemarem Kostrzębskim
Następny artykułTrebunie – Tutki na gminnych dożynkach