Strona główna Wydarzenia Świdnica Most w remoncie

Most w remoncie [FOTO]

3

Za kilka miesięcy  most w Parku Centralnym odzyska swój blask. Pilnej interwencji wymagała przede wszystkim żelbetonowa konstrukcja.

most 4

Ostatni remont przeprawy nad potokiem Witoszówka w Parku Centralnym został przeprowadzony jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Prace modernizacyjne prowadzi firma Taumer Sp. z o.o. z Krakowa, która wygrała przetarg na realizację zadania.
Remont obejmie nie tylko konstrukcję mostu, ale także wymianę nawierzchni, montaż stylowej lampy na łuku oraz odnowienie kartuszy herbowych. Prace konserwatorskie prowadzone są pod nadzorem osoby z uprawnieniami konserwatorskimi.
Na czas remontu most jest wyłączony z użytkowania. Prace budowlane powinny zakończyć się do 30 września tego roku. Całkowity koszt  to około 346 tys. zł. Prace te są jednym z elementów rewitalizacji Parku Centralnego – zapewnia Magdalena Dzwonkowska, rzecznik UM w Świdnicy. Jak już informowaliśmy, prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska zapewnia, że kompleksowa rewitalizacja parku rozpocznie się w przyszłym roku.

/opr. asz/

Poprzedni artykułWielka scena na bruku [FOTO]
Następny artykułGrozi mu dożywocie